Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

Centralny zamek klapy bagażnika.

(1/6) > >>

Ojciec:
Może mi ktoś powiedzieć na jakiej zasadzie działa centralny zamek w klapie bagażnika?
Z tego co widzę to do tego guzika którym otwiera się bagażnik idą dwa kabelki...czy one odpowiadają za sterowanie centralnym zamkiem?
Bo z tego co widzę to w klapie nie mam żadnego siłownika dodatkowego.

Jaguar XJ6:
Jesli masz mozliwość otwierania klapy poprzez przycisk , to siłownik musi byc , bo co innego by ci odciągneło rygiel w klapie , sprawdź , czy przypadkiem niema tam wtyczki która nie jest do niczego podpieta , bo moze siłownik kiedys był . Do przycisku ida dwa kabelki , bo przycisk działa jedynie w jedna strone , wciskasz go , on otwiera bagaznik ( siłownik z pozycji 1 do pozycji 0 ) potem bagaznik zamyka sie zdalnie dopiero po zamknieciu samochodu wraz z innymi zamkami . Ten przycisk powinien być monostabilny ( po wcisnieciu powinien wrócić do pozycji wyjściowej ).

Ojciec:
No właśnie kurde nie mam tam żadnego siłownika...guzik w schowku nie działa.
Może ma ktoś zdjęcie jak zamocowany jest siłownika i co on blokuje gdy jest zamknięty.
W klapie mam jedną wtyczkę nie pod pieta do niczego i dwa fioletowe przewody.
Zrobię fotkę popołudniu i pokaże jak to u mnie wygląda.

BOGDA:
w s-type  jest umieszczony siłownik po lewej stronie w głębi ..dobrze naciągnięta sprężyna ( po lewej stronie pod plastikową osłonką )  powoduje że klapa bagażnika sama się z pilota otwiera


Ojciec:
Ale mi nie chodzi o samo otwieranie się tylko o rysowanie zamka tj. Zamykam centralny i po naciśnięciu guzika pod klapa nie otwiera się. Czyli jest zamknięta.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej