Autor Wątek: Drgający pasek klinowy, dziwny szum i zapach spalenizny. 2.0 diesel, pomocy  (Przeczytany 3115 razy)

Jacob

  • Gość
Witam!

Od paru dni dochodzi dziwny odgłos z okolicy paska klinowego, koło, na którym jest zamocowany dziwnie drga. Byłem na stacji kontroli pojazdów i koleś mówił, że ten element powinien stać w miejscu gdy klima jest wyłączona, a koło wciąż jest w ruchu.... Co to może być, mówił coś o jakimś sprzęgieł-ku. Niestety wszystkie serwisy są zamknięte, a ja mam teraz tylko jeden samochód. 

Jawe83

  • Gość
Odp: Drgający pasek klinowy, dziwny szum i zapach spalenizny. 2.0 diesel, pomocy
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 06, 2013, 10:20:06 am »
Które koło drga? Bo jest ich parę, od wału, od alternatora, od klimy, wspomagania i parę mniejszych od napinacza....

Jeśli faktycznie mówisz o kole sprężarki od klimy, to faktycznie jest tam sprzęgiełko, które załączane jest elektromagnesem, gdy klima ma pracować - jest to sterowane przez komputer. Jeśli u Ciebie kręci się non-stop mimo wyłączenia nawiewu (i tym samym klimy), to albo coś Ci się dostało między tarczę sprzęgła a koło pasowe, albo coś innego blokuje wysprzęglenie (korozja, awaria elektromagnesu).

Najlepiej, gdyby mechanik wykręcił tarczę sprzęgła i obejrzał - nie jest to skomplikowana procedura, parę śrubek i można wyjmować.

mickey77

  • Gość
Odp: Drgający pasek klinowy, dziwny szum i zapach spalenizny. 2.0 diesel, pomocy
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 15, 2013, 09:48:28 am »
Ja zacząłbym sprawdzanie od koła pasowego, czy nie jest zużyte, ponoć to częsta sprawa w Fordowskim TDCi.

Jacob

  • Gość
Odp: Drgający pasek klinowy, dziwny szum i zapach spalenizny. 2.0 diesel, pomocy
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 16, 2013, 13:36:07 pm »
Jawe83 - dzięki bardzo za pomoc :)! Okazało się, że sprężarka klimatyzacji do wymiany.


Pozdro :) !