Autor Wątek: szyberdach  (Przeczytany 2346 razy)

Offline natalinka

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
szyberdach
« dnia: Czerwiec 19, 2013, 09:43:44 am »
Witam! Mam pytanie dotyczące szyberdachu. Chodzi mi o to czy żeby wyciągnąć szyberdach to trzeba zdjąć podsufitkę? Może jest jakiś inny sposób?  musze wymienić blachę bo zardzewiała mocno na brzegach. Pozdrawiam!

Offline Ojciec

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 292
Odp: szyberdach
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 19, 2013, 10:32:24 am »
Trzeba wyjść podsufitke, szyberdach jest przykrecany.
1992r - Jaguar XJR6 4.0
1988r - Jaguar XJS 5.3 V12

Offline natalinka

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
Odp: szyberdach
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 19, 2013, 10:34:11 am »
to troche roboty będzie. Dzięki za szybką odpowiedź!

Offline Ojciec

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 292
Odp: szyberdach
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 19, 2013, 10:59:48 am »
Ja miałem ten plus że nie było tylnej szyby i podsufitka wyszła i weszła bez problemów. Słyszałem od tapicera że po wykonywaniu kierownicy, siedzeń i kanapy da się wyjąć podsufitke przez tylne drzwi.
Zastanów się czy chcesz się bawić w demontaż wnętrza czy nie będzie ani szybciej i lepiej pojechać do szklarska dwa razy raz wyciąć i raz wkleić szybę.
1992r - Jaguar XJR6 4.0
1988r - Jaguar XJS 5.3 V12

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: szyberdach
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 19, 2013, 11:05:21 am »
Same blachy mozna wymieniec bez ingerencje w podsufitke. Wystarczy otwierac szyberdach, na przednim koncu
panelu odkrecic 4 albo 5 srub, zamykac szyberdach prawie do konca (ok 5 cm otwarty) i mozna zdjac blachy.

Trzeba ostroznie ale zdecydowany, moze trzymac mocno. Najlepiej schronic reszta dachu szmatami w razie
czego. Skorodowany szyberdach to niestety absolutny standard.... Powodzenia !

Offline natalinka

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
Odp: szyberdach
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 19, 2013, 11:15:17 am »
Wraca mi życie :) może uda się bez zdejmowania tej podsufitki. Jeszcze raz wielkie dzięki!

FilipXJ12

  • Gość
Odp: szyberdach
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 19, 2013, 11:45:23 am »
Cytat: JAG-LOVERS
Open the sunroof about 10 inches and remove the four screws at the forward edge of the panel. Now partially close the sunroof ....leave it open about 2-4 inches or so. Grasp the leading edge and pull the outer panel forwards and upward to disengage the panel from the rear-edge hold down clamps. It takes a good tug so don't worry about breaking something. Once the rear is disengaged you can wriggle the panel out.

Reinstalling the panel is easy. There are two tabs at the rear edge which are slid under the spring loaded retainers of the sunroof mechanism. Holding the panel at a rather steep angle eases the task of engaging the tabs under the retainers. Wriggle the panel in place, slide the roof rearwards a few inches and reinstall the four screws on the leading edge. Voila ! You're done!

hery

  • Gość
Odp: szyberdach
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 22, 2013, 22:36:09 pm »
Witam też miałem problem z tym szyberdachem , to znaczy z pordzewiałą blachą . I po dokładnych oględzinach odkręciłem 4 dokładnie
śrubki na śrubokręt gwiazdkowy znajdujące się od czoła szyberdachu , po jego otwarciu. Następnie trzeba szyberdach zamknąć ale
nie całkiem lecz zostawiając około 5 centymetrów przed zamknięciem , i unieść powoli samą blachę do góry pociągając ją do kierunku
zamykania . Największą trudność stwarza uszczelka bo trzeba ją podnieść wraz z blachą przez otwór szyberdachu.Należy to robić spokojnie nie siłując się zbytnio ,bo można tam połamać wiele plastikowych prowadnic itp.javascript:replaceText('%20:-tylko',%20document.forms.postmodify.message);