Autor Wątek: S-Type `02 3.0 V6 sport a executive  (Przeczytany 2006 razy)

Offline marcin_lca

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Je¿d¿ê taniej :)
    • M.A.K. LPG Solutions
S-Type `02 3.0 V6 sport a executive
« dnia: Czerwiec 03, 2013, 14:29:58 pm »
Szukam po necie, ale znaleźć nie mogę... Jakie są różnice pomiędzy wersją Sport a Executive? Na pewno kierownica bez drewna, bardziej kubełkowe fotele z inną regulacją i bez podgrzewania i pamięci. Pytanie co od strony technicznej (zawieszenie/silnik). Gdzieś znalazłem opinię że executive ma 238HP a sport 243. Ma ktoś jakieś dokładniejsze informacje na temat różnic pomiędzy tymi wersjami? Mam sporta z 02 roku i executive z 99. Niby tu i tu silniki po 3 litry ale ten sport zdaje się być żwawszy.
Monta¿ i serwis profesjonalnych instalacji LPG. MAK LPG Solutions >> http://maklpg.pl

Bachytek

  • Gość
Odp: S-Type `02 3.0 V6 sport a executive
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 03, 2013, 15:28:55 pm »







the_driver

  • Gość
Odp: S-Type `02 3.0 V6 sport a executive
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 05, 2013, 21:24:52 pm »
Różnic w samym silniku nie ma, ale jeśli tą wersję sport masz z 2 połowy 2002 to pewnie ma 6 biegowego automata ZF więc wydaje się szybszy przez inne (krótsze) przełożenia poszczególnych biegów. A były to linie wyposażeniowe, wersja Sport miała w europejskich wersjach opcję "sportowego zawieszenia" ;)

Offline marcin_lca

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 265
  • Je¿d¿ê taniej :)
    • M.A.K. LPG Solutions
Odp: S-Type `02 3.0 V6 sport a executive
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 05, 2013, 21:39:07 pm »
dokładnie, 6 biegowy automat. tylko w tych broszurkach sport niby jest tylko z manualem :-nuts
Monta¿ i serwis profesjonalnych instalacji LPG. MAK LPG Solutions >> http://maklpg.pl

the_driver

  • Gość
Odp: S-Type `02 3.0 V6 sport a executive
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 09, 2013, 22:56:25 pm »
Nie wiem dokładnie jak to było w S-type w tych latach, ale bardzo często jest tak że na jeden rynek auto może być konfigurowane tylko z manualnem, na innym z auto i manualem, a na jeszcze innym tylko z auto. To zależy od ustaleń producenta z importerem, więc tym nie ma się co sugerować, chyba, że ten skan z katalogu jest z tego samego kraju i roku z którego pochodzi Twoje auto  ;) wtedy może to oznaczać jakąś przeróbkę  :(