Dział Techniczny > XF (2008 - obecnie)

Jaguar xf 3.0 240km czy 275km?

<< < (3/3)

Zdrapciooh:

--- Cytat: jarkrzy1 w Czerwiec 23, 2013, 09:33:36 am ---Super. Świetny zakup. Nadal jednak nie rozumiem skąd wniosek, że w 240 jest jedna turbina. Ja mam 2,7 i "już"miał dwie. Spójrz pod maskę swojego i przyjrzyj się jak położone są turbosprężarki...teraz zabierz jedna i....no właśnie co z drugą połową silnika?

--- Koniec cytatu ---
Wydawało mi się, że gdzieś słyszałem, że w XF 2.7 jest bi turbo a nie twin turbo, jak jest to w S-Type 2.7. W pierwszym przypadku jest mniejsza turbina i większa, więc razem tworzą "zespół", który może przez niektórych jest traktowany jako jedna turbina. Natomiast w twin są dwie bliźniacze (stąd nazwa) turbiny, w S-Type o zmiennej geometrii łopatek.

jarkrzy1:
Bi-turbo dwie niezależne sprężarki w 2,7. Bez różnicy czy s,xj-czy xf. Co do 3.0 to się wobec powyższego wycofuję, bo założyłem, że silnik 3.0 240 i 175 jest ewolucją 3.0 211km, który też miał 2/bi/ turbosprężarki. W katalogach części do xf 275 występują 2 typu sprężarek, prawa i lewa... Wydawało mi się ,że twinturbo powinno być w rzędówkach. Zresztą są tu na forum mądre głowy co zapewne rozwiążą ten dylemat.

arkady123:
co racja to racja :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej