Autor Wątek: X300 Cewki zapłonowe.  (Przeczytany 5759 razy)

frostbive

  • Gość
Odp: X300 Cewki zapłonowe.
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 13, 2017, 17:46:43 pm »
HART, GORDON i te wszystkie do niedawna nieznane nazwy to tzw. pakowacze, czyli chinszczyzna.
Nowe chinskie cewki daja slabsza iskre od 20-letnich oryginalnych popekanych i zaizolowanych koszulka termokurczliwa.
Dlaczego? Bo silnik mi pracuje jak pracuje, ale na chinczykach to potrafi zgasnac podczas manewrowania, no jak do cholery 4 litry z kompresorem moga zgasnac? To jak ta iskra musi byc slaba...

Offline KrzysiekEg

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 410
Odp: X300 Cewki zapłonowe.
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 14, 2017, 09:38:15 am »
Może jeśli świece są do kitu, wypalone lub za duża przerwa. Kiedyś miałem turbo benzynę i wiem że w takich silnikach trzeba mieć dobre świece z mocną iskrą. Co do cewek, ta moja była w opakowaniu z janmora. Kiedyś do volvo kupowałem kable zapłonowe z janmora, i były lepsze niż scantech. Aczkolwiek oryginalne są dużo lepsze choć kosmicznie drogie.
xj6 4,0 Sovereign 1996

Offline msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 566
Odp: X300 Cewki zapłonowe.
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 14, 2017, 09:53:24 am »
Chyba chodziło Ci o SENTECH, te kable nie grzesza jakością...

frostbive

  • Gość
Odp: X300 Cewki zapłonowe.
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 15, 2017, 00:48:48 am »
Może jeśli świece są do kitu, wypalone lub za duża przerwa. Kiedyś miałem turbo benzynę i wiem że w takich silnikach trzeba mieć dobre świece z mocną iskrą. Co do cewek, ta moja była w opakowaniu z janmora. Kiedyś do volvo kupowałem kable zapłonowe z janmora, i były lepsze niż scantech. Aczkolwiek oryginalne są dużo lepsze choć kosmicznie drogie.

Swiece nowe NGK irydowe dedykowane do tego auta z odpowiednia przerwa.

Porownujesz kable najmarniejszej jakosci.
Nie musza byc oryginalne od razu, wystarczy kupic NGK, Bosch, Beru, Denso, Valeo. Odpowiednio wymienilem od najlepszych.
Jezeli chcemy poprawic fabryke to zamawiamy Magnecor z serii KV-85 i nic lepszego nie da sie juz kupic, sa lepsze od oryginalow.

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 677
  • XJ x300 sovereign
Odp: X300 Cewki zapłonowe.
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 15, 2017, 03:42:26 am »
Zwróćcie uwagę, że te nasze koty w ogóle są jakieś wrażliwe na jakość świec. Zauważyłem to w moim x300 NA i xjr brata.
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<

Offline KrzysiekEg

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 410
Odp: X300 Cewki zapłonowe.
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 15, 2017, 13:17:49 pm »
Chyba chodziło Ci o SENTECH, te kable nie grzesza jakością...
Tak masz racje, już kilka dobrych lat minęło.
xj6 4,0 Sovereign 1996

Offline patryk_x-type

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 150
Odp: X300 Cewki zapłonowe.
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 10, 2021, 00:57:16 am »
Witam.
Czy ktos jeszcze sprawdzał cewki Jamor w użytkowaniu ?, Jest teraz przyzwoita cena okolo 80 pln/szt. , natomiast na aliexpress za komplet 6szt. mozna zapłacic 300pln z wysyłka, z ciekawosci ktos zaryzykował ?

Offline truten23

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 677
  • XJ x300 sovereign
Odp: X300 Cewki zapłonowe.
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 11, 2021, 10:06:55 am »
Ja mam u siebie cewki NTY. Podejrzewam że Janmor to po prostu rebrand takich samych cewek co NTY.
Z tymi swoimi nie mam żadnego problemu, a mam je już z 3 lata chyba.
>lepiej głupio zapytać, niż coś mądrze sp...lić<

Offline msiwow

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 566
Odp: X300 Cewki zapłonowe.
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 11, 2021, 17:20:20 pm »
Co do cewek janmora, zapraszam do lektury https://jaguarclubpoland.net/forum/index.php?topic=36207.0

Offline KrzysiekEg

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 410
Odp: X300 Cewki zapłonowe.
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 12, 2021, 10:35:34 am »
Na jesieni wymieniłem dwie cewki oryginalne (wiek swoje robi), na Janmora. Zamówiłem u producenta. U mnie wszystko w porządku. Co ciekawe, te co kiedyś założyłem z Janmora, nadal działają bardzo dobrze. Koty marudne są, jedne jedzą tylko wyskas, a inne zeżrą wszystko.
xj6 4,0 Sovereign 1996

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.000
Odp: X300 Cewki zapłonowe.
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 12, 2021, 12:47:06 pm »
Chinskie cewki w UK to tragedia generalnie, na zachodzie jedyne polecane to QYL i oryginalne diamondy, nawet cewki Lucasa padaja bardzo szybko. Sam uzywam cewek QYL, jakkolwiek komplet to koszt kolo 500PLN. Oczywiscie polecam zabezpieczyc same cewki koszulkami termokurczliwymi albo smarem sylikonowym, nie spotkalem sie z cewkami jeszcze ktore nie popekalyby po jakims czasie.