Autor Wątek: cześć  (Przeczytany 3953 razy)

tomektomek

  • Gość
Odp: cześć
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 04, 2013, 08:27:26 am »
dzięki za przywitanie mnie na forum, oraz za opinie o manualu w x300 (szczególnie kogutki) :) Tak się zastanawiam jaka skrzynia manualna jest w x300? Jeżeli jakaś jaguarowska to chyba może być większy problem w razie awarii skrzyni manualnej niż automatycznej ze względu na brak części na rynku wtórnym i pewnie też zamienników. Z drugiej strony skąd mogę wiedzieć czy skrzynia automatyczna była należycie serwisowana..

Manuala chciałbym ze względu na to, że pewnie można osiągnąć mniejsze spalanie, jest w rodzinie astra II w automacie - pali baaardzo dużo. Na pewno nie chodzi mi o lepsze osiągi, o "rajdowcach" mam podobne zdanie co kogutki.


EDIT:
Załamany jestem kosztem wymiany rozrządu.. + 4 tys do ceny samochodu na dzień dobry :( Czy jednak da się zrobić to taniej do xj6?

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2013, 11:00:36 am wysłana przez tomektomek »

tomektomek

  • Gość
Odp: cześć
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 04, 2013, 12:18:49 pm »
moja chęć posiadania jaguara jak się okazuje jest bardzo ogólna ;) przez moment postanowiłem szukać jaguara x-type 4x4 a teraz nie wiem czy najlepszym rozwiązaniem nie będzie kupienie jakiegoś Xj serii III i nie jeżdżenie nim :)
Ten post będzie moim mini dziennikiem. Zobaczymy jak to się skończy :)

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: cześć
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 04, 2013, 19:51:06 pm »

Manuala chciałbym ze względu na to, że pewnie można osiągnąć mniejsze spalanie, jest w rodzinie astra II w automacie - pali baaardzo dużo.

EDIT:
Załamany jestem kosztem wymiany rozrządu.. + 4 tys do ceny samochodu na dzień dobry :( Czy jednak da się zrobić to taniej do xj6?



Kolego, zastanów się czy naprawdę chcesz mieć takie auto ? Po twoich wpisach dotyczących kosztów raczej nie stać Cię na Jaguara ( chodzi mi o podejście a nie pieniądze ) bo chcesz kupić auto nastoletnie z 4 litrowym silnikiem, i myślisz że będzie tanie w eksploatacji, nawet dobrze utrzymane i serwisowane auto będzie się psuło.

W tym roku miałem taką serię że potrzebowałem 2 razy lawety - 1) pompa paliwa naprawa + laweta 400 zł 2) pompa wody naprawa połączona z przeglądem+ laweta 1400 zł i na dokładkę 4200 zł za wymianę rozrządu i innych drobiazgów.

Jak zaczynasz od spalania to sukcesu nie wróże, bo z jaguarem trzeba mieć fantazję i pieniądze 
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Skubi

  • Gość
Odp: cześć
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 05, 2013, 13:12:10 pm »
 :-bry :-bry

tomektomek

  • Gość
Odp: cześć
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 06, 2013, 08:38:31 am »





Kolego, zastanów się czy naprawdę chcesz mieć takie auto ? Po twoich wpisach dotyczących kosztów raczej nie stać Cię na Jaguara ( chodzi mi o podejście a nie pieniądze ) bo chcesz kupić auto nastoletnie z 4 litrowym silnikiem, i myślisz że będzie tanie w eksploatacji, nawet dobrze utrzymane i serwisowane auto będzie się psuło.

W tym roku miałem taką serię że potrzebowałem 2 razy lawety - 1) pompa paliwa naprawa + laweta 400 zł 2) pompa wody naprawa połączona z przeglądem+ laweta 1400 zł i na dokładkę 4200 zł za wymianę rozrządu i innych drobiazgów.

Jak zaczynasz od spalania to sukcesu nie wróże, bo z jaguarem trzeba mieć fantazję i pieniądze 

Ja wszystko rozumiem, a że szukam oszczędności to chyba nic złego, pozatym różnica w spalaniu i tak nie jest pewnie znacząca (?) (chociaż w.w. astra to porażka pod tym względem). Bardziej chodzi mi o to, że jeźdząc astrą (sory, że znów piszę o tym wozidełku) krew mnie zalewa zanim zmieni bieg. Jeździłem automatem w peugeocie 607 benzyne 3.0 i też to auto do automata mnie nie przekonało... Także głównie ze względu tańszego utrzymanaia samej skrzyni oraz przedewszystkim (po mojemu) pojętej wygody (spokoju umysłu, zmieniam biegi kiedy chcę itd.) wolałbym manuala. Jaguarem nigdy nawet nie jechałem i nie wiem jak udana jest skrzynia w x300. Z drugiej strony na mieście na pewno wkurzałbym się mniej na korki a w trasie manual też by mi nie przeszkadzał bo na setkę się nie będę ścigał. Więc chyba chodzi mi o spalanie w Jaguarze ;) A tak serio to wszystko na raz.. dopiero szukam, myślę, to jest dopiero pierwszy tydzień przyglądania się tematowi :) Także nie myślcie, że moje pierwsze pytanie kiedy dzwonię pod numer z ogłoszenia to "ole pali?" :)

pawelek11

  • Gość
Odp: cześć
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 06, 2013, 15:38:34 pm »
 :-bry