Autor Wątek: teoretycznie problem ze skrzynią a praktyce no właśnie ...  (Przeczytany 2020 razy)

Pokiereszowany

  • Gość
Jakieś 3 miesiące temu kupiłem kotka z anglii ( zajmuje się handlem częściami ), jednak postanowiłem że kupię jakieś uszkodzone Jaguara z kierownicą po lewej stronie. Trafił się taki sam bo 3.0 v6 2000r. jednak ten europejczyk w ubogiej wersji ( ten z anglii był na full wersji że tak ujmę). Zaczęliśmy przekładać do Europejczyka wszystko... no prawie. Jednak był pewien problem otóż skrzynia biegów (tak przynajmniej myślałem na początku). Wraże nie że nie ma 1,2,3 biegu, ponieważ dopiero od 80 km/h zaczynał nabierać mocy no i na wstecznym szedł ostro (skrzynia automat w obu przypadkach ). No a że anglik chodził jak należy to przełożyliśmy skrzynię jednak problem jest ten sam. Przełożyliśmy chyba wszystko z tego anglika ... wyskakiwał problem gearbox failure. W końcu Kotek został podłączony pod komputer  i rzekomo wykazywało problem z jakimś zaworem sprzęgła ? Jeszcze jutro zostanie wymieniony lewarek, a tak poza tym to już nie mamy pojęcia co z nim robić. Jeśli nikt nie wie co może być to może ma ktoś jakiś telefon do jakiegoś serwisu jaguara w stolicy, i może podać w przybliżeniu kwotę dokładnego wykrycia problemy. Tak jak mówię na wstecznym idzie jak torpeda , a do przodu dopiero od 80 km/h zaczyna się moc tak jak by tylko był 4/5 bieg.

Paweleksiara

  • Gość
Odp: teoretycznie problem ze skrzynią a praktyce no właśnie ...
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 31, 2013, 20:37:00 pm »
a zmieniony został moduł skrzyni? Skrzynia 5R55N?

Pokiereszowany

  • Gość
Odp: teoretycznie problem ze skrzynią a praktyce no właśnie ...
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 31, 2013, 20:44:31 pm »
A gdzie ten moduł się znajduję ? bo ja osobiście tego nie naprawiam, auto stoi u znajomego mechanika na kanale i tam dowożone są części. a i mam jeszcze pytanie nie wiesz może czy lewarek może mieć coś z tym wspólnego ? Model skrzyni tego z anglika nie spisałem więc jutro dopiero będę miał jak coś.

Paweleksiara

  • Gość
Odp: teoretycznie problem ze skrzynią a praktyce no właśnie ...
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 01, 2013, 15:23:58 pm »
A gdzie ten moduł się znajduję ?

Powertrain Control Module:



nie wiesz może czy lewarek może mieć coś z tym wspólnego ?

Moze. Lewarek (J-Gate-Assembly) jest elektroniczny, nie mechaniczny.

Tu masz schemat: