Autor Wątek: Problem z mocą  (Przeczytany 2361 razy)

szopiros

  • Gość
Problem z mocą
« dnia: Czerwiec 04, 2013, 22:30:59 pm »
Witam.
Jestem nowy na forum więc na wstępie chciałem się serdecznie przywitać z wszystkimi.
Problem polega na tym, że w dzagu(sedan, 2.0d 2004r) od czasu do czasu włączała się lampka pokazująca nieprawidłową pracę silnika, przez co samochód nie ma mocy i nie da rady sie rozpędzić.
Max 3tys obrotów i 100-110 km/h chyba, że z górki;P. Na komputerze diagnostycznym okazało się, że to przepływomierz powietrza. Został wymieniony, ale  na nastepny dzień było to samo. Okazało się, że przepływomierz był dobry tylko kabelek nie łączył jakis. Przez niedługi okres auto jeździło normalnie, potem znowu zaczęlo szwankowac. Po podłaczeniu pod komputer wyswietliły się błędy- czujnik ciśnienia doladowania a i czujnik podciśnienia bądź cisnienia w kolektorze ssącym (tego błędu nie zapaniętałem, wydaje mi się, że taki był).
Pytanie moje brzmi czy ktoś spotkał się z podobnym problemem? I czy jest ktos w stanie mi pomóc zlokalizować problem.
Czy to może być coś związane z EGR, albo może z jakimś wężykiem, który jest dziurawy albo przetarty.

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Problem z mocą
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 05, 2013, 10:22:29 am »
Ja obstawiałbym zapieczone kierownice zmiennej geometrii łopatek, bądź same łopatki turbosprężarki z uwagi na to, że długi czas jeździłeś w trybie awaryjnym i mogło zapchać turbinę. Nie zaszkodzi tez przeczyścić zaworu egr. Zmienna geometria nie otwiera łopatek turbosprężarki, robi się za duże ciśnienie w kolektorze ssącym i wywala błąd tych dwóch czujników połączonych ze sobą i odcina turbosprężarkę przechodząc znowu do trybu awaryjnego.