Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

Projekt XJ81 6.0 V12

(1/7) > >>

Jaguar Parts:
Na dniach rozpoczynam projekt odbudowy/ odświeżenia bardzo rzadkiego modelu Jakim jest Jag XJ81 czyli XJ40 z silnikiem 6.0 V12. Jak kiedyś podawał Kogutki, wyprodukowano niecałe 3000 egzemplarzy.
   Moje auto pochodzi z 1994r i nie było jeżdżone od 2005r! Silnik był wyjęty, zalany olejem i obracany ręcznie raz na jakiś czas. Lakier jest oryginalny a na aucie nie ma grama rdzy!
   Prace nad nim przewidują wymianę wszystkich elementów zawieszenia, tarcze, klocki, regeneracja zacisków, wymiana wszystkich uszczelek w silniku, filtry, paski, oleje i inne płyny.
   Po wykonaniu tych prac, wyjęcie podsufitki i wymiana na nową bądź jej naprawa - standardowo wisi.
   Na sam koniec wizyta w auto spa w celu usunięcia wgnieceń na drzwiach bez lakierowania (oryginalny lakier) oraz odświeżenie lakieru.
   W trakcie prac będę robił fotki i zamieszczał na forum. Natchnął mnie do tego kolega Sarin i Richie, jako że na tym forum brakuje takich wątków i fotorelacji. Poza tym, nikt mi później nie napisze, że daje za niego 10tyś bo tyle chodzą :-gwizd
Załączam póki co jedno zdjęcie z mojego rodzinnego Szczecina z Jagiem na lawecie :)

Pawel99:
Gratuluję i życzę wytrwałości w renowacji :-K :-K

Sarin:
Ach zgapiłeś nazwę tematu - należą się prawa autorskie HAHAHAH

Tak na serio! Cieszę się, że zgodnie z naszymi rozmowami zdecydowałeś się na pracę nad tym pięknym samochodem. Nie ukrywam, że będę bacznie śledził temat i postęp prac.

Zapraszam Cię również do wymiany doświadczeń z pracy - co dwie głowy to  nie jedna.
Zamieść też zdjęcia z wnętrza jak i samego silnika naturalnie.

Moje prace mocno przyspieszają. W tym tygodniu auto idzie do lakiernika. Powinno też dojechać wnętrze.

Kocur666:
Kolejna perełka zostanie uratowana... :D Gratki... :P  :-tylko

DB_36:
Miło słyszeć że zamierzasz odświeżyć ten samochód, piękna czterdziestka i do tego silnik V12, achhh, to musi być muzyka...  ;D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej