Autor Wątek: jaguar xf. zamiana silnika 2.7 hdi na 3.0 hdi  (Przeczytany 22546 razy)

Offline xf 2008

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: jaguar xf. zamiana silnika 2.7 hdi na 3.0 hdi
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 04, 2013, 14:15:15 pm »
to ciekawe czy ty masz tak tanio czy w erwiie mnie walneli w tamtym roku .jak myslisz?

ciekawe czy mnie oszukali z cena czy ty masz tak tanio ?

generalnie to zauwazylem ze wiele czesci w polsce maja ceny w przliczniku 1 zloty na 1 euro ale chyba to przesada.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2013, 18:21:32 pm wysłana przez Choina »

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: jaguar xf. zamiana silnika 2.7 hdi na 3.0 hdi
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 04, 2013, 14:22:12 pm »
Nie pisze się posta pod postem tylko używa funkcji "zmień".
Lewa pokrywa kosztuje w UK 1tyś zł a prawa 250zł.

Offline xf 2008

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: jaguar xf. zamiana silnika 2.7 hdi na 3.0 hdi
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 04, 2013, 14:28:38 pm »
a jak to sie robi
sprawdzam

dziala . :-clap
dzieki


Jesli chodzi o te porywy to czemu maja ceny prawa inna i lewa inna?tak z ciekawosci bo nieprzygladalem im sie.

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2013, 14:53:26 pm wysłana przez xf 2008 »

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: jaguar xf. zamiana silnika 2.7 hdi na 3.0 hdi
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 04, 2013, 14:36:41 pm »
W swoich postach masz opcje "cytuj", "usuń" oraz "zmień". Zamiast pisać kolejnego posta kliknij w zmień i będziesz edytować obecnego.

Offline xf 2008

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: jaguar xf. zamiana silnika 2.7 hdi na 3.0 hdi
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 04, 2013, 16:00:39 pm »
Koledzy mimo wszystko niedaje mi spokoju ta zamiana 2.7 hdi na 3.0 hdi , czemu trzeba zmieniac wal i.dyferencjal polosie i skrzynie jesli te silniki obracaja sie tak samo z taka sama predkoscia 3.0 ma tylko nieco wiekszy moment.Moze myslicie ze chce go zamienic na benzynowy 3.0? Niedaje mi to spokoju .
mkl

Offline xf 2008

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 41
Jaguar xf 2.7hdi po wymianie silnika nie odpala
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 07, 2013, 11:59:10 am »
 :-tylkoWitam .zakonczylismy dzisiaj wymiane silnika ale niestety nieodpala i wyskakuje na ekrania ze wybierak biegow niejest w pozycji p co to moze byc?niekreci rozrusznik zaswiecaja sie swiatla kabiny przy prubie odpalenia.wlozylem klucz go gniazda i pod kierownica i niechce go oddac.wybierak od biegow nie podnosi sie.rok temu w tym samym aucie tez wymienialem silnik i odpalil po wlozeniu nowego odrazu.
czy musze jechac do salonu jaguara ?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2013, 14:53:59 pm wysłana przez xf 2008 »

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: Jaguar xf 2.7hdi po wymianie silnika nie odpala
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 07, 2013, 12:07:11 pm »
Bo auto trzeba podłączyć pod komputer serwisowy i zaprogramować na nowo. Miałem taki przypadek 2 razy. Przy próbie odpalenia wszystko gasło.

Offline xf 2008

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Jaguar xf 2.7hdi po wymianie silnika nie odpala
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 07, 2013, 17:54:36 pm »
Witam .zakonczylismy dzisiaj wymiane silnika ale niestety nie odpala i wyskakuje na ekraniekolo zegarow ze wybierak biegow nie jest w pozycji p co to moze byc?nie kreci rozrusznik zaswiecaja sie swiatla kabiny przy prubie odpalenia.wlozylem pilot  do gniazda  pod kierownica(myslalem ze moze sie rozladowala bateria w pilocie) a teraz niemoge go wyciagnac.Wybierak od biegow nie podnosi sie.Rok temu w tym samym aucie tez wymienialem silnik i odpalil po wlozeniu nowego silnika bez problemu.
czy musze jechac do salonu jaguara ?
dzwonilem doservisu jaguara:
 w servisie jaguara niewiedza ile kosztuje przeprogramowanie aby auto odpalilo ,powiedzieli mi tylko stawke za godzine 72 euro gosc powiedzial ze niewie czy to potrwa godzine czy dziesiec godzin czy dwadziescia godzin ale mi dal wycene ,to jakies kpiny.zapytalem czy tego jeszcze nigdy nie robili zeby orjentacyjnie mi odpowiedzial to powiedzial mi ze nierobili jeszcze tago .to jakas kpina .mowie mu ze jak bedzie robil to dziesiec godzin to zaplacic bede musial 720 euro a on mowi mi ze tak heheheh .w polsce tez tak jest? w zyciu niezawioze mu auta, potrzyma go dwa dni i debil da mi fakture na 1500 euro .
W styczniu bylem tez w tym servisie jaguara bo bagaznik mi sie przestal otwierac pilotem i przyciskiem, to tez powiedzial mi gosciu ze trzeba do kompa podlaczyc a po godzinie przyszedl do mnie i powiedzial ze na kompie mu pokazuje problem z otwieraniem bagaznika, poczym dal mi fakture na 90 euro.bo byla godzina i pare minut pracy .co to jest ???przeciez ja mu o tym powiedzialem wiezdzajac na warsztat ze mam problem z otwieraniem i chcialem zeby to naprawil a nie upewnil mnie ze mam problem to jakies chore.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2013, 17:58:05 pm wysłana przez Choina »

Kaloteck

  • Gość
Odp: jaguar xf. zamiana silnika 2.7 hdi na 3.0 hdi
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 09, 2013, 10:08:00 am »
Jakby któryś z mechaników Lexusa odwalił taki numer, to następnego dnia odwiedziłby Cię dyrektor serwisu, zwrócił cała sumę, ukłonił się trzy razy pod kątem 60 st., dwa razy przeprosił, a na koniec wręczył voucher na następny przegląd :)

Offline wrojag

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.351
Odp: jaguar xf. zamiana silnika 2.7 hdi na 3.0 hdi
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 09, 2013, 10:37:27 am »
Jakby któryś z mechaników Lexusa odwalił taki numer, to następnego dnia odwiedziłby Cię dyrektor serwisu, zwrócił cała sumę, ukłonił się trzy razy pod kątem 60 st., dwa razy przeprosił, a na koniec wręczył voucher na następny przegląd :)
Mam całkiem inne doświadczenia co do Lexusa, lipa taka sama jak inne serwisy.

Offline xf 2008

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: jaguar xf. zamiana silnika 2.7 hdi na 3.0 hdi
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 09, 2013, 15:20:35 pm »
Witam .Jutro poniedzialek a ja dalej bez pomyslu co z tym moim jaguarem. Wisi tam sobie na podnosniku a ja dalej niewiem jak go odpalic. Przeczytalem dzisiaj jeszcze raz cale forum od deski do deski ale widze ze nikt niepisal o podobnym problemie z odpaleniem po wymiwnie silnika.chcialem zalozyc nowy watek na forum z tym odpalaniempo wymianie silnika  ale dostalem po lapach ze podobno niemoge tego zrobic .widze ze sporo ludzi czyta ale niewiem czemu nikt nie podpowie co to moze bys z tym odpaleniem .plan na jutro mam taki:
 -sprawdzic czy mam pod nogami taki wylocznik jak w s-type(gdzies na forum wyczytalem)
-zobacze pod autem czy moge odblokowac skrzynie aby ewentualnie wciagnac go na lawete  :'(
-zadzwonie do innego servisu i wypytam moze cos podpowiedza.
-popatze czemu pokazuje mi na wyswietlaczu ze wybierak niejest w pozycji P   (moze cos przy wkladaniu skrzyni sie przelaczylo i dlatego nieodpala moze naprawde nie jest na P  ????)
 Ogolnie caly dzien bede prubowal  odpalic auto narazie tyle jutro napisze wieczorem jak mi poszlo.(mam nadzieje ze mi sie uda)Pozdrawiam .               Moze ktos cos jeszcze podpowie dzisiaj  :- pojecia

Jaguar Parts

  • Gość
Odp: jaguar xf. zamiana silnika 2.7 hdi na 3.0 hdi
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 09, 2013, 15:29:06 pm »
A powiedz, czy silnik został przełożony cały z osprzętem i skrzynią, czy sam tylko "słupek"? Jeśli kompletny to zawieź go na serwis na zaprogramowanie. Każdy prawie moduł jest powiązany ze sobą i jest "przypisany" do konkretnego samochodu. Jeśli samochód "zobaczy" moduł z innego auta, nie przypisany jeszcze do tego egzemplarza, nie odpali. To tak ogólnikowo wytłumaczone.

Offline xf 2008

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: jaguar xf. zamiana silnika 2.7 hdi na 3.0 hdi
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 09, 2013, 18:48:00 pm »
A powiedz, czy silnik został przełożony cały z osprzętem i skrzynią, czy sam tylko "słupek"? Jeśli kompletny to zawieź go na serwis na zaprogramowanie. Każdy prawie moduł jest powiązany ze sobą i jest "przypisany" do konkretnego samochodu. Jeśli samochód "zobaczy" moduł z innego auta, nie przypisany jeszcze do tego egzemplarza, nie odpali. To tak ogólnikowo wytłumaczone.
witam Silnik przelozylem kompletny i niemial tylko rozrusznika, alternatora i pompy od klimy,a reszta byla kompletna z kablami i tylko wtyczki podlanczalismy wystajace z silnika. skrzynia zostala stara dlatego niewiem z kad ten blad skrzyni ze niby nie jest w pozycji  (P) tak wyswietla przy probie startu silnika.Amoze jest jakas czesc ze starego silnika ktora moge przelozyc do nowego aby odpalil?.Myslalem ze po wymianie silnika nowy silnik  powinien przynajmniej krecic rozruszniem a tu ani rozrusznik niekreci .   :(

Offline xf 2008

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: jaguar xf. zamiana silnika 2.7 hdi na 3.0 hdi
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 10, 2013, 14:07:18 pm »
ODPALILEM!!! NORMALNIE WZIOL I ODPALIL UUUFFFF.
Odpalil i nic nie traeba bylo programowac po prostu przy skrzyni biegow jest takie ciegno male i poruszalismy nim jednoczesnie prubujac krecic recznie tylnymi kolami ja siedzialem za kierownica i prubowalem odpalac a oni jeden poruszal tym wlasnie ciegnem szukajac pozycji P a drugi poruszal kolami czekajac az sie zablokuja zeby sie upewnic w jakiej pozycji znajduje sie skrzynia ,przypomne ze na wyswietlaczu tam gdzie wyswietla biegi nie zaznaczona byla zadna pozycja. i tak w pewnym momecie oni cos zam poruszyli i wyswietlila misie pozycja P NA WYSWIETLACZU. WTEDY OPUSCILISMY AUTO I PO PROSTU NACISNOLEM START I ODPALIL . Dzieki wszystkim za pomoc.Jezeli by ktos mial podobny problem kiedykolwiek z jaguarem xf 2.7 hdi to chetnie podziele sie doswiadczeniem z wymiana i uruchamianiem silnika po wymianie . Narazie jeszcze raz dziekuje wszystkim za zainteresowanie i pozdrawiam. :-super
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 10, 2013, 14:35:39 pm wysłana przez Choina »

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 994
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: jaguar xf. zamiana silnika 2.7 hdi na 3.0 hdi
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 10, 2013, 14:13:08 pm »
Gratuluje udane przeszczepu  :-clap :-clap
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )