Autor Wątek: Czy to było odpowietrzenie zbiornika paliwa?  (Przeczytany 2886 razy)

Artur G.

  • Gość
Czy to było odpowietrzenie zbiornika paliwa?
« dnia: Maj 25, 2013, 10:14:07 am »
Witam, kilkanaście dnie  temu wyjeżdżając z garażu zauważyłem, że pod tylnym prawym zderzakiem, tuż przy  kole wisi przewód, rurka. Podobna jak w F 126p były  od pompki paliwa do  gaźnika. Dmuchnąłem w rurkę i był  przepływ powietrza.
Postanowiłem wyjechać,  myślę zobaczę z kanału jak wrócę.
Wróciłem ale  rurki już nie  było,  odpadła  najpewniej.
Hmm, paliwa w samochodzie  i  wokół nie czuć, przejrzałem instrukcje na szybko  ale  nic  co by mi pokazało   skąd ona dokąd  przechodzi nie znalazłem, tak, czy siak  muszę wejść w kanał może coś  naocznie  zobaczę, ale  jaka  jest Wasza  opinia?  o  co  chodzi z tą rurką, faktycznie  jakieś  odpowietrzenie, czy pilny jest  zakup nowej?
dzięki za wskazówki, pozdrawiam

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Czy to było odpowietrzenie zbiornika paliwa?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 25, 2013, 15:01:53 pm »
Odpowietrznik par paliwa.
W benzynie konieczne, bo niestety benzyna pod wpływem temperatury się rozszerza. Raz sie o tym przekonałem latem dość drastycznie, tankowałem w nocy "pod korek" benzynę, przejechałem  30km, postawiłem auto na słońcu i mi zaczeło śmierdzieć paliwem coś... Odkręcam korek i aż się wylewało, a oparów co nie miara.

Sam weżyk odpowietrznika powinien iść prawym bokiem przy zderzaku do rury wlewu paliwa.

Artur G.

  • Gość
Odp: Czy to było odpowietrzenie zbiornika paliwa?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 25, 2013, 22:05:59 pm »
Ok, przy najbliższej okazji (wolnym czasie) wskoczę  w kanał  albo na zaprzyjaźniony warsztat ... dzięki za  info.