Autor Wątek: "Ideał" Jaguar XJR X300 1997r.  (Przeczytany 19449 razy)

Tom

  • Gość
Odp: "Ideał" Jaguar XJR X300 1997r.
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 25, 2013, 12:31:12 pm »
Jeżeli sprawiłem Ci przykrość bardzo przepraszam nie miałem takiego zamiaru, ale nie znam wrażliwości osoby po drugiej stronie. Odniosłem sie do ogłoszenia a dokładniej do:
- Bezwypadkowy, Serwisowany w ASO
- zrobiono duży przegląd za ok 4500zł
- Auto jest w stanie salonowym

Serwis w ASO skonczył sie na 64 tyś teraz ma 180 tyś., gdzie kolejne 7 przeglądów ?
Jeżeli twierdzisz, że przegląd za 4,5 tyś to duży przegląd? (tyle kosztują same opony) To zakładam, że samochód serwisuje nie ASO tylko "zenek bębenek" po takim przebiegu: tarcze, klocki, świece, zawieszenie, maglownica, rozrząd wymagają teoretycznie wymiany a w ASO to koszt powyzej 15 tyś.

Ogromna ilość osob kupuje stare samochody a tak naprawde nie stać ich na to i później kombinują amortyzatory z rezystorami itp.

puszkinen

  • Gość
Odp: "Ideał" Jaguar XJR X300 1997r.
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 25, 2013, 14:49:40 pm »
Tom

Po zakupie włożyłem w auto 4500zł bo nie wymagało większego wkladu.
Maglownica była regenerowana jeszcze w niemczech klocki i tarcze są w super stanie to po co mam je wymieniać?
bo ty tak uważasz?
zmieniłem rzeczy które zawsze robię po zakupie auta i te które są potrzebne.
pompa wody uszczelki silnika parę rzeczy w zawieszeniu i łożyska w tylnych kołach.
sprawdz sobie ceny i jakoś nie jest tak drogo jak mówisz
skąd ty wziąłeś 15 tyś?
co do wypadkowości to jeśli uszkodzony kiedyś zderzak i pomalowany błotnik bo miał odpryski od kamieni uważasz za wypadek to oki niech cię będzie że jest wypadkowy.

kolejna sprawa jest taka ,że skad wiesz gdzie ja to naprawiałem?Co do Aso to był serwisowany fakt że w niemczech potem już prywatnie ale jeśli twoim zdaniem polski serwis aso jest dobry dla serwisowania jaguara to się grubo mylisz.serwisuje swoje auta u jednego mechanika do którego mam zaufanie i który się zna.co w tym złego?
Co do rozrządu to w jakim celu ma  go ruszać skoro silnik pracuje idealnie a rozrząd jest na łańcuchu?
nie znam zenka bębęnka ale może ty tam serwisujesz?

Połączono

dziwna sprawa ogłaszam auto na allegro jeszcze jestem na tym forum i wszyscy jadą człowieka bez mydła o co chodzi?Jeśli ktoś jest zainteresowany to po prostu się dzwoni i pyta,Jeśli pasuje to jedzie się oglądać.Jeśli auto spełnia oczekiwania to się kupuje a jeśli nie spełnia to się nie kupuję.Nie rozumiem tych wszystkich dywagacji na ten temat.Jeśli ktoś wchodzi na to forum i czyta te komentarze to stwierdza że auto jest totalnym szrotem.To jaki jest sens tego forum żeby siebie nawzajem oczerniać?Dlaczego ktoś kto mnie nie zna i nie widział nigdy na oczy tego auta twierdzi że jest szrotem lub twierdzi że serwisem zajmuje sie zenek bębenek?Zastanówcie się ludzie trochę

Ja w sumie już się  :-wstyd że mam takie auto dlatego go chce sprzedać żebyście mnie już nie oczerniali na tym forum.Wszystkich jeszcze raz przepraszam za to że mam takie auto.Naprawdę nie sądziłem że jest to taki szrot.Przepraszam jeszcze raz i jestem wam bardzo wdzięczny za to że pomogliście mnie naprostować. ide kupić teraz może fiestę tdci z salonu i może wtedy nie będziecie się ze mnie już smiali?
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2013, 16:44:31 pm wysłana przez Choina »

Tom

  • Gość
Odp: "Ideał" Jaguar XJR X300 1997r.
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 25, 2013, 15:16:31 pm »
nic nie zrozumiałeś!!!!
przeprosiny przyjąłem
powodzenia przy zakupie nowego samochodu

UWAZAM TEMAT ZA ZAMKNIETY

Offline jazabek wacław

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: "Ideał" Jaguar XJR X300 1997r.
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 25, 2013, 16:14:23 pm »
Jeśli ktoś jest zainteresowany to po prostu się dzwoni i pyta,Jeśli pasuje to jedzie się oglądać.Jeśli auto spełnia oczekiwania to się kupuje a jeśli nie spełnia to się nie kupuję.Nie rozumiem tych wszystkich dywagacji na ten temat.Jeśli ktoś wchodzi na to forum i czyta te komentarze to stwierdza że auto jest totalnym szrotem.To jaki jest sens tego forum żeby siebie nawzajem oczerniać?Dlaczego ktoś kto mnie nie zna i nie widział nigdy na oczy tego auta twierdzi że jest szrotem lub twierdzi że serwisem zajmuje sie zenek bębenek?Zastanówcie się ludzie trochę


Bardzo dobre podsumowanie tematu  :-za












 
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 995
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: "Ideał" Jaguar XJR X300 1997r.
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 25, 2013, 19:30:15 pm »
Skoro każdy powiedział co wiedział , to trzeba to jakoś zakończyć ( tak żeby każdy był w miare mozliwości zadowolony  ;D )

Podsumowując :

Kolega Puszkinen miał pecha , bo akurat Jaguar7 przegladając allegro trafił na ofertę jego auta i zaczeła sie dystkusja , która jak zwykle prowadzi do całkowitego oczernienia zarówno auta jak i jego właściciela , punktem zahaczenia do wytykania wad i niedoskonałości auta były airbag-i  kierowcy i pasażera ( akurat ten rzuca sie w oczy ) . Takze podsumowując  to auto , airbag-i były wymieniane na 100% , lakier prezentuje sie świetnie ( przynajmniej dla mnie ) , wnetrze jest bardzo zadbane i własnie po stanie wnetrza mozna ocenić kto go użytkuje i jak o niego musi dbać , zeby zachowac je w tak dobrej kondycji . Niewiem do czego w sumie mozna by sie przyczepić za wyjątkiem tych airbag-ów , fotki spod maski sa , fotek wnetrza jest tyle że chyba każdemu wystarczy , a zdjęcia karoseri dowodza ze własciciel nie ma nic do ukrycia , nie wiem Choina dlaczego napisałeś ze zdjęcia sa raczej do albumu jak do sprezdaży , moim zdaniem właściciel chciał pokazać auto w najlepszy możliwy sposób i niektóre fotki przez to moga wygladac dziwnie jak na auto do sprzedania .

A na koniec odpowiedź dla Tomz , który zapomniał juz jak Choina dawał wykład wraz z fotkami i opisem ze drewno w Jaguarach jest z jednej deski , tylko nie wytykacjcie mi jakości zdjęcia ( robione telefonem ) a poniżej przykład jak powinno wyglądać drewno na airbag-u i jak sie powinno komponowac słojami z reszta deski rozdzielczej



Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Offline Choina

  • Moderator Globalny
  • Forumowicz Daimler
  • ***
  • Wiadomości: 2.283
Odp: "Ideał" Jaguar XJR X300 1997r.
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 25, 2013, 20:53:19 pm »
nie wiem Choina dlaczego napisałeś ze zdjęcia sa raczej do albumu jak do sprezdaży , moim zdaniem właściciel chciał pokazać auto w najlepszy możliwy sposób i niektóre fotki przez to moga wygladac dziwnie jak na auto do sprzedania .
... szkoda że nie widziałeś aukcji przed i po moim komentarzu. Zostało dodanych więcej zdjęć, szczególnie pokazujące blachy auta. Zdjęcia na dachu, z koparką w tle itp to można zrobić do albumu lub do konkursu klubowego. Zdjęcia auta na sprzedaż mają przedstawiać auto, krótko i konkretnie, a nie 100 zdjęć.

Nie czarujcie i nie przedstawiajcie Puszkinena jako wielce poszkodowanego przez forumowiczów. Nie widzę nic co byłoby nie prawdą.
Ktoś tam się przyczepił do serwisowania w ASO i miał rację. Auto nie jest serwisowane w ASO. Ja doczepiłem się błotnika i airbagów, co sam przyznał że faktycznie jest inne. Gdzie padło zdanie że to szrot i nie warto kupić. Padło ale tylko z ust samego sprzedającego.
Dział ten jest po to by naprowadzić zainteresowanego na co ma zwrócić uwagę. To on podejmie decyzję czy można go nazwać padłem.
Jest XE MY20, XJ6 BRG MY95
Był X350 Sovereign 4.2 Long 2005,  X350 SuperV8 2003, X-Type 3.0 2004 i 2007, X300 Sovereign 4.0 1997, X308 Sovereign 1998, X300 Tuning Arden 4.0 Manual 1996

puszkinen

  • Gość
Odp: "Ideał" Jaguar XJR X300 1997r.
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 25, 2013, 23:02:49 pm »
choina co ty wygadujesz????żadnych zdjęć nie dodałem!!!wszystkie dałem od razu i nie zmieniałem opisu w aukcji.Zdjęcia są wszystkie od początku.każdy ma na sprzedaż swój sposób.Jeden daje 5 zdjęć  inny 50 to już prywatna sprawa.Ja po prostu lubię robić fotki sprawia mi to frajdę więc nie wiem w czym problem?Przecież nie musisz ich wszystkich oglądać.To już jest jakaś przesada totalna.
Co do tych airbagów to oki nie wiem może były wymieniane a może nie były nie wiem,takie auto kupiłem.Nikt mi nie pokazał zdjęcia jasnej kierownicy od xjr więc nie wiem.
Tak przyznaje sie pomalowałem dół błotnika bo miał odpryski lakieru i szkoda żeby zaczął rdzewieć(głupio mi teraz,kolejnym razem zostawie żeby zardzewiały wtedy będzie dobrze)
Co do kładzenia drewna to nie wiem może była wymieniana ta poduszka a może nie.Nie pracowałem w fabryce i nie wiem jak go składali.Po oglądaniu auta nie można się dopatrzeć mankamentów które wynikały by ze szkody.Możliwe że kiedyś było wymienione to drewno,Tak naprawdę to wszystko jest możliwe.
Kolejna sprawa jest taka że poprzednim właścicielem jest mój przyjaciel który miał auto 8 lat i przez ten czas nie miał napewno wymienionego airbagu wiec może ktoś kiedyś wymieniał ale musiało to być dawno temu.
Pozatym tak jak pisałem aukcja jest dana bardziej z ciekawości i z pasji posiadania ciekawych aut.Nie muszę go sprzedawać,może stać sobie w garażu pod płachtą.

Połączono

https://www.youtube.com/results?search_query=puszkiel+&oq=puszkiel+&gs_l=youtube.3..35i39l2j0l2.19918.20710.0.21005.5.5.0.0.0.0.132.566.1j4.5.0...0.0...1ac.1.11.youtube.zWNW32JdcWo


https://www.youtube.com/watch?v=_eX7oAXq3KY

najwyżej przerobię go na rajdówkę:) albo driftowóz:)
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2013, 01:16:42 am wysłana przez Choina »

Tom

  • Gość
Odp: "Ideał" Jaguar XJR X300 1997r.
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 26, 2013, 02:32:00 am »
widze, że teraz wszystko jest jest i bylo możliwe, maglownica naprawiana w niemczauch uderz w stół a norzyce sie odezwą, jaka rajdowka mam licencje kierowcy rajdowego a w załaczonych linkach dziecinne błedy, komu chcesz zaimponować? Na własne życzenie wystawiasz sie na strzał, kłamiesz i piszesz bzdury.

Offline wrojag

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.351
Odp: "Ideał" Jaguar XJR X300 1997r.
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 26, 2013, 11:06:06 am »
Panowie zastanówcie się co tu wypisujecie i czego można oczekiwać od auta po 16 latach eksploatacji.
To nie jest nowe auto z salonu z "fabrycznymi paskami" na podstawie których można opisać stan emocji i jakość softu maszyn/ludzi produkujących samochód.
Nawet najlepiej zachowany i zadbany egzemplarz coś kiedyś miał robione i będzie wymagał większych czy mniejszych nakładów.
Dla przypomnienia nowy xjr w salonie kosztuje sporo ponad  400 tpln, jeżeli ktoś liczy że za 1/20  kupi auto  w ogólnym stanie technicznym jak w salonie to ... .
Nie rozumiem dlaczego, ale prawie każdy opisywany przez kolegów samochód (najczęściej na podstawie zdjęć zrobionych w niskiej rozdzielczości)  to szrot oferowany przez oszusta, chyba coś tu nie tak?
Jak się można wypowiadać o aucie nie widząc go osobiście?

Aż mnie korci żeby na próbę dać ogłoszenie sprzedaży mojego XF,  którym osobiście wyjechałem z salonu, ciekawe czego bym się o aucie dowiedział.







Sarin

  • Gość
Odp: "Ideał" Jaguar XJR X300 1997r.
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 26, 2013, 12:19:19 pm »
Witam

Wątek ciekawy ponieważ sam rozglądałem się za XJR i rozmawiałem w temacie tego kota.

Pamiętajcie o kilku sprawach:

- zawsze występuje konflikt interesów ( sprzedać dobrze, klient kupić tanio )
- trudno żądać żeby ktoś kład głowę na pieniek
- auto koniecznie trzeba zobaczyć na żywo ( jeśli się jest zainteresowany )
- stany  - różnie postrzegany jest przez ludzi ( szczególnie nie do końca związanych z marką lub nowicjuszy )
- ocenę sztuki powinno ograniczyć się do faktów bez wyrzutów żółci i głupich komentarzy
- nie można wydawać ekspertyzy na podstawie zdjęcia, na temat właściciela, uczciwości, prawdomówności
- jak już oceniamy samochody to dajcie sobie spokój z ocenami ludzi których większość nie zna i nawet nie widziała !!!!



Sam kiedyś sprzedawałem jaga i powiem, że cena powinna być adekwatna do stanu i realiów rynkowych.
Żeby ocenić wypada zobaczyć samochód lub poprosić kogoś z terenu o wizję na miejscu.
Wiadomym jest, że jagi podobnie jak inne samochody, przedmioty itp , zawsze są wysoko oceniane przez właścicieli a nie koniecznie przez potencjalnych kupujących.
Zamieszczane wątki na forum powinny mieć określony poziom i służyć komunikacji nie podziałom i kłótni.
Właściciel powinien liczyć się z reakcją ale nie koniecznie z atakami na niskim poziomie.
Nie zawsze ludzie mają pełną wiedzę na temat marki czy modelu. Tyczy się to również moderatorów, członków klubu itd.
Nie koniecznie najlepszą obroną jest atak - czasem milczenie....
Faktem jest, że od określenia IDEAŁ większość z nas dostaje wysypki - samego mnie krew zalewa jak pojadę i zobaczę truchło

Na koniec:

Miałem i mam wiele samochodów. W większości są lub były to samochody rejestrowane w klubach różnych marek.
W zasadzie wszędzie jest podobnie i Forum  JCP niczym nie różni się od innych. Wszędzie są maniacy, sprzedawcy, miłośnicy, posiadacze, oraz osoby które się przeliczyły. Wszędzie gdy samochód jest sprzedawany a pojawia się na forum podlega ocenie.
W przypadku każdego auta może jagów nieco mocniej,  zdarza  się, że posiadacze stają się sędziami i mistrzami drugiego planu często nie widząc wad swoich samochodów za to z powodzeniem komentują wszystkie inne.
Trochę spokoju i rzeczowych wyjaśnień z obu stron jeszcze nikogo nie zabiło.

Pozdrowienia

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 820
  • ....był S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: "Ideał" Jaguar XJR X300 1997r.
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 26, 2013, 12:25:05 pm »
Panowie skończcie te głupie przepychanki, przypominające kłótnie dzieci w piaskownicy...
Po prostu wskazano kupującemu na co ma zwrócić uwagę przy zakupie... i wytknięto pewne rzeczy na które właściciel mógł nie zwrócić wcześniej uwagi, więc komentarze co niektórych są zbędne... auto idealne czy salonowe nie jest, tak jak i żadne nastoletnie po prostu być nie może... może być tylko w lepszym bądź gorszym stanie...
odbiegając od tematu nawet w salonie spora część aut jest po naprawach blacharskich bo uszkadzane są w transporcie... a później zdziwienie i oburzenie właściciela przy odsprzedaży jak to auto było naprawiane jak on żadnego zdarzenia nie miał...
Ten akurat konkretny egzemplarz jest moim zdaniem godny zainteresowania i obejrzenia na żywo, chociaż jak widać pewne wady ma... jak każde starsze używane auto (powtarzam to jak zacięta płyta)...
 
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2013, 12:29:56 pm wysłana przez Artek123 »
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

tomz

  • Gość
Odp: "Ideał" Jaguar XJR X300 1997r.
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 26, 2013, 20:23:31 pm »
aaaa już kumam z tym airbagiem pasażera  :) dzięki Jaguar XJ6  ;D
Swoją drogą mam mega słabość do xjr6 - szczególnie w tym kolorze.
Kierownica mnie irytuje i to drewno na airbag też (w ogóle kolor tego drewna jest nieciekawy).
Ale ogólnie wydaje mi się - po przeczytaniu postów - że oferta jest godna zainteresowania.
Nikt nie znajdzie XJR6 w stanie idealnym!  ;D A może jednak.... poproszę wtedy o ofertę......
W moim odczuciu, cały wątek jest krzywdzący dla  puszkinena.

Choina, ścięte drzewo to już drewno  ;D

maras

  • Gość
Odp: "Ideał" Jaguar XJR X300 1997r.
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 26, 2013, 22:16:04 pm »
Panowie nie ma co się denerwować. Auto ma partę wad, lecz jak dla mnie jest piękne i w pięknym stanie i jeśli udałoby mi się sprzedać mojego x300 to na pewno kupiłbym tego xjr'a ponieważ broniłem się przed kupnem xjr tylko z powodu ciemnego drewna, które osobiście mi się nie podoba. A tu xjr z jasnym drewnem... szkoda, że dopiero teraz..  Trzeba zacząć od tego, że jeśli naprawdę byłby to ideał to na pewno kosztowałby przynajmniej trzy razy tyle. Poza tym w galerii Nie widziałem żadnego ideału więc nie wiem dlaczego ludzie wieszają psy na autach w tym dziale, nie mając lepszych w swoich garażach..

Sarin

  • Gość
Odp: "Ideał" Jaguar XJR X300 1997r.
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 26, 2013, 22:28:02 pm »
Amen ....

Y-1 Yonek

  • Gość
Odp: "Ideał" Jaguar XJR X300 1997r.
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 26, 2013, 22:34:24 pm »
 :-clap Dokladnie ja w przyszlym tygodniu wystawie swojego X zobaczymy co sie bedzie dzialo... Szkoda ze Zamiast cennych uwag trafiamy na glupie docinki... Jednak nie zapominajmy o tresci jaka prezentujemy nasze cacka....