Autor Wątek: nierowna praca na zimnym silniku  (Przeczytany 8200 razy)

kborut

  • Gość
nierowna praca na zimnym silniku
« dnia: Luty 06, 2012, 14:44:10 pm »
Witam wszystkich od niedawna jestem posiadaczem kociaka x-type  3.0 4x4 i mam następujący problem poranne odpalanie to normalnie masakra rzebiera nsam zaplon następuje odrazu ale po sekundzie zaraz zaczyna kochać prychac i strasznie przebiera i przedewszystkim nie trzyma obrotów trzeba mu gazowac żeby nie zgasl po około 5 min jak juz złapie jakaś teperature można powiedzieć ze problem znika  co może być przyczyną z góry dzięki za pomoc

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: nierowna praca na zimnym silniku
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 06, 2012, 14:50:04 pm »
Sprawdź świece, cewki oraz silnik krokowy biegu jałowego
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

Sebastian X

  • Gość
Odp: nierowna praca na zimnym silniku
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 06, 2012, 14:52:42 pm »
Auto jest zagazowane?

BlackV6

  • Gość
Odp: nierowna praca na zimnym silniku
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 06, 2012, 15:14:07 pm »
Tak w,ogole to witamy każdy posiadacz jaga prędzej czy później tu trafia  ;D

miki151993

  • Gość
Odp: nierowna praca na zimnym silniku
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 06, 2012, 16:44:15 pm »
Ja stawiam na silniczek krokowy

kborut

  • Gość
Odp: nierowna praca na zimnym silniku
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 06, 2012, 16:52:47 pm »
Tak autko jest zagazowane świece nowe bosch platinum

kborut

  • Gość
Odp: nierowna praca na zimnym silniku
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 06, 2012, 16:58:32 pm »
A dodam jeszcze ze problemy zaczęły Sie przy tych mrozach a co do silniczka krokowego to jak juz zacznie trochę rowniej chodzić to chyba go słychać a może Sie mylę ze to jest on . A kolejne pytanie jakiś sposób na sprawdzenie cewek zaplonowych jest ?

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: nierowna praca na zimnym silniku
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 06, 2012, 17:35:13 pm »
Najprościej to odpalić silnik i jak nierówno pracuje to po kolei odłączać cewki i kontrolować pracę silnika. Jak nie areaguje na odłączenie cewki to znaczy albo świeca padnięta albo cewka
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

kborut

  • Gość
Odp: nierowna praca na zimnym silniku
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 06, 2012, 17:40:42 pm »
Jutro będę testował i dam znać co i jak a jest możliwe ze cieplota świec nie taką czy coś w tym stylu

kborut

  • Gość
Odp: nierowna praca na zimnym silniku
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 08, 2012, 09:53:17 am »
Więc tak świece i cewki ok silnik krokowy tez wydaje Sie być ok problemem mogła być nieszczelności przy przepustnicy bo zasysalo lewe powietrze i było to nawet widać w postaci czernego nalotu , przepustnica uszczelniona ale problem leży chyba w przeplywce bo po odlaczeniu na ciepłym silniku nie było żadnej różnicy tylko komunikat Sie zapalił "cruise not available" . Dzisiaj rano postanowiłem przetestować i najpierw odpalilem autko normalnie i bez zmian po wypieciu kostki z przeplywki problem znikną tzn zaczął silnik normalnie równo pracować tylko ze komunikat sie święcił czy dobrze myślę ze trzeba ją wymienić i będzie ok ?   

Bedek

  • Gość
Odp: nierowna praca na zimnym silniku
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 09, 2012, 07:56:38 am »
Problem już opisywany na forum, myślę że wymiana przepływki nic nie da, masz problem z adaptacją pompy paliwa. Jest za mało paliwa na zimnym silniku a problem będzie się pogłębiał. Jeżeli chcesz się upewnić zrób z 500 km na samej benzynie i zobacz czy problem ustąpi. Po odłączeniu przepływki może na początku być lepiej bo komputer nie widzi jednego z podstawowych czujników i uśrednia wartość zasysanego powietrza i dostosowuje do tego paliwo - w tym przypadku podaje go więcej i silnik pracuje ok.

kborut

  • Gość
Odp: nierowna praca na zimnym silniku
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 09, 2012, 09:57:57 am »
To jeśli nic Sie nie zmieni to czeka mnie wymiana pompy paliwa czy wystarczy adatacia jej a dodam jeszcze wskazania komputera jeśli chodzi o spalanie są wyjątkowo wysokie bo pokazują koło 18-20 w trybie miejskim i w trasie koło 12-15 litrów

ktr

  • Gość
Odp: nierowna praca na zimnym silniku
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 19, 2012, 08:54:48 am »
Nie wymieniaj pompy paliwa bo jest OK. Zakładam, że masz LPG, ale nie masz zrobionego mechanicznego powrotu paliwa - i to jest przyczyna. Pewnie pojawia Ci się czasem błąd P0191 (ciśnienie na listwie). Żaden emulator ciśnienia paliwa nie zdaje egzaminu. Poczytaj moje posty o walce z gazem w Jaguarze, zarówno tutaj na forum jak i na forum LPG. Twój problem zniknie jeśli zrobisz ten powrót paliwa - to proste i tanie rozwiązanie.

Zakładam, że wtryski gazowe masz dobre i szczelne.

Na dzień dobry zrób 1-2 baki wyłącznie na benzynie, powinno się poprawić a wręcz być idealnie. Tylko, że jak znów przejdziesz na LPG to szybko się pogorszy o ile nie zrobisz powrotu paliwa.

predator

  • Gość
Odp: nierowna praca na zimnym silniku
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 20, 2012, 13:27:57 pm »
Witam też zauważyłem że mam ten sam problem z Jagiem kiedy jest zimny, nierówna praca silnika a na dodatek jak czasami jadę to mam wrażenie że nie dochodzi paliwa i szarpie mi samochodem jak dodaję gazu . Byłem u mechanika i powiedział mi że mam iść do gazownika ,ale ja piszecie ja mam powrót  paliwa i nie posiadam emulatora. Co może być powodem tej usterki proszę  o radę .

Offline divo

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 52
Odp: nierowna praca na zimnym silniku
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 19, 2013, 19:57:02 pm »
Stary temat ale może komuś pomogę...

Jeśli samochodem szarpie, wpada w wibracje głównie na niskich obrotach, chodzi jak traktor, prawie gaśnie, lub po prostu gaśnie sprawdź w koło throttle body czy nie zasysa powietrza.

Początkowo w swoim kotku zauważyłem w.w. objawy (w niewielkim stopniu) tylko na zimnym silniku, od około tygodnia, ale dzisiaj to już była masakra. Szybka inspekcja rurek w koło przepustnicy i... zobacz zdjęcie. Po złączeniu jak ręką odjął :) Pozdrawiam



S-Type 3.0 '99