Autor Wątek: Zakup jaguara  (Przeczytany 4032 razy)

Bilazi

  • Gość
Zakup jaguara
« dnia: Maj 14, 2013, 11:15:21 am »
Witam serdecznie!:)

   Od jakiegoś czasu szukam jaguara x-type w benzynie z gazem. Tak jakoś się zdarzyło, że znalazłem to forum i to chyba dobrze ponieważ chciałbym się was spytać na jakie rzeczy najbardziej zwracać uwagę przy szukanie i zakupie autka.

Czekam na odpowiedzi

Pozdrawiam
Łukasz

Offline lucas.lp

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 169
Odp: Zakup jaguara
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 14, 2013, 11:51:21 am »
Zamierzasz błękitną krew karmić gazem?!!! Pewnie już wszyscy są oburzeni.

Bilazi

  • Gość
Odp: Zakup jaguara
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 14, 2013, 11:53:58 am »
Ahhha no to się ładnie przedstawiłem :)
Ile pali taki silniczek 2.5 w samej benzynie?

DJ Krystian

  • Gość
Odp: Zakup jaguara
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 14, 2013, 12:47:06 pm »
Na trasie 8, w mieście 12-15. Co do gazu to nie jest łatwy temat w Jagu...

Dzery

  • Gość
Odp: Zakup jaguara
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 14, 2013, 13:13:14 pm »
Jeśli instalacja jest dobrze zamontowana to nie ma problemu, te silniczki (2.5) bardzo ładnie dogadują się z gazem. Co do zwracania uwagi przed zakupem, zainteresuj się kiedy instalacja była montowana. Jeśli tuż przed sprzedażą lub nie dawno to pewnie instalacja jest najtańsza i później możesz mieć problemy. No i standard, jeśli sprzedający twierdzi że instalacja np. BRC a parownik masz np. Lovato to znaczy że troszke gmerana była.
Zwróć uwagę na to jak przebiega wiązka kabli pomiędzy instalacją (czy jest estetycznie) czy może blachowkręty mocują do karoserii wiązki (później możesz mieć problemy z rdzą itp).
Jeśli ogarniasz troszeczke instalację gazowe (jeździłeś już) poproś o papiery od instalacji i sprawdz czy jest właściwy parownik zamontowany (do odpowiedniej mocy silnika).
No i jazda, jeśli autko nie sprawuje się na gazie (prycha itp) a sprzedający twierdzi że to tylko fitr gazu to odrazu sobie daruj takie autko.

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Zakup jaguara
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 14, 2013, 13:19:24 pm »
Zamierzasz błękitną krew karmić gazem?!!! Pewnie już wszyscy są oburzeni.

Gaz też błękitny  ;D

Artur G.

  • Gość
Odp: Zakup jaguara
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 14, 2013, 13:40:57 pm »
Na trasie 8, w mieście 12-15. Co do gazu to nie jest łatwy temat w Jagu...
a 3.0 :
Na trasie 9,  w mieście 13-17 ... no  ale to już 231  KM
Co do  LPG  nie  lękaj się  ;) ja  gdybym  robił  więcej  niż  dotychczasowe  5 - 7 tys.  rocznie  nie  bałbym się  opinii. Ale  pamiętaj, żeby  instalacja  była dobrej jakości , dobrze  dobrana i  zamontowana.

marasZk

  • Gość
Odp: Zakup jaguara
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 14, 2013, 17:59:40 pm »
ja mam w gazie już z taką kupiłem, potrzebny był powrót paliwa bo instalator założył tylko emulator, który po prostu
z czasem chyba umarł i auto na paliwie gasło, instalacja brc spalanie w mięście koło 20l gazu ale to automat i 4x4 i robię odcinki max 5km po odpaleniu, na trasie szybsza jazda koło 15l, ale z tego co czytałem ludzie potrafią jeździć oszczędniej i kwestia tez pewnie regulacji gazu ja będę ją właśnie na dniach robił.
Auto świetne, szybkie zwinne  z pod świateł, czy wskakując szybko na rondo 4x4 robi robotę, tylko mało w nim miejsca jak na limuzynę i ciężko z podłączeniem do navi denzo czego kolwiek (mp3, wzmacniacz)
Jak kupujesz auto, jędz na kanał, zobacz czy nie rzdzewieją progi od spodu, sprawdź analizę spalin(katalizator), kompa czy nie będziesz miał błędów sond lamba, ja z tym walczyłem kilka msc. Lampy z przodu czy nie są z uk.
Sprawdź też opony czy są 4 takie same, jak nie to skrzynkę rozdzielczą(tzw reduktor) już możesz szukać.

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Zakup jaguara
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 14, 2013, 19:45:58 pm »
skrzynkę rozdzielczą(tzw reduktor) już możesz szukać.

prawidłowa nazwa to skrzynka kątowa, błędna reduktor.