Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

Check Engine , problem z odpaleniem i klimatyzacją

<< < (3/3)

Sarin:
Co również nie zmienia faktu, że zrób porządek z dolotem i przepustnicą ;)

Jaguar XJ6:
A więc tak , dolot przejrzany i wyczyszczony . Po dokładnym czyszczeniu silnik pracuje już równo w pozycji D , P i N ( brak falowania na obrotach ) nadal jednak pali się kontrolka check engine , byłem dzisiaj po robocie na stacji diagnostycznej i zauwazyłem , że wtyczka od sondy jest odpieta  ?????? ( pewnie jak sie ciągle tłuke jagiem po tych dołach w Lublinie to wypadła ) , podłaczyłem , ale nadal nic sie nie zmieniło ( z wyjątkiem tego ze spalanie spadło na 14 l / 100 km ) , jak będę miał czas to postaram sie wymienić sonde i napisze czy dało to pozytywny rezultat ( w postaci braku kontrolki check engine ) .

tomek1212:
Ona sie sama wypina bo ta wsuwka lubi być luźna, a tego tak nie widać jak jest spięte w całość. Właśnie na to sie naciąłem ostatnio, dopiero jak dogiąłem te wsuwkę i złączyłem ponownie to chceck zgasł.

Jaguar XJ6:
Tak więc jestem po wizycie na kanale gdzie sie przez 2 godziny mordowałem z sonda lambda , niestety nie udało się jej wyjąć , bo siedzi jak zakleta w wydechu którego również nieuda mi sie zdjąc , bo na łączeniach został przez poprzedniego właściciela pospawany  :-zly i zdejme go dopiero jak bede nowy z nierdzewki zakładał ( i wtedy odrazu nowa sondę dam ) , docisnołem wtyczke od sondy i narazie check-a nie ma ( a jeżdże nim codzinnie do roboty ) juz 1 tydzień miną bez tej kontrolki i auto wyraźnie lepiej jedzie i przyspiesza , wczoraj sprawdziłem czy osiagi zostały mu takie jak miał kiedys i na odcinku 2 km udało mi sie go do 180km/h rozbujać ( na PB ) predkość taką osiagnołem na 4 biegu przy 3200obr/min , czyli całkiem nieźle . Problem klimatyzacji rozwiazałem , winne było sprzegło , któro raz załaczało sprężarkę , a raz nie , i dlatego miałem take , ze raz zimno leci a raz nie ( oczywiście wymienione na nowe ) . Spalanie jest takie jak przed awaria sondy , czyli zamiast dziwnych 14l , jest 16.6l/100km , mozna powiedzieć ze wszystko wróciło do normy  ;D .

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej