Autor Wątek: wolne nagrzewanie sie silnika  (Przeczytany 1675 razy)

ostr

  • Gość
wolne nagrzewanie sie silnika
« dnia: Luty 17, 2017, 10:07:26 am »
Witam,
 pacjent 2.1 v6 . Ostatnio w zimę, miałem problem z osiągnięciem temperatury silnika powyżej niebieskiego pola.
Wczoraj, przy temperaturze 8 stopni, odpaliłem go, pochodził na postoju 5 minut, po czym przejechałem 5 km w mieście ( sporo swiatel ), a wskazówka temperatury była dopiero troszkę za drugą kreską. Czy to normalne ? Wydawało mi się zawsze ze szybciej się nagrzewa. Na początku podejrzewałem termostat, jednak w przypadku jego uszkodzenia temperatura wogole by nie wzrastała bądź wzrastałaby za szybko, dobrze myśle ?
Pozdrawiam

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 876
Odp: wolne nagrzewanie sie silnika
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 17, 2017, 10:11:46 am »
Źle myślisz. Jeśli termostat jest cały czas otwarty, to silnik będzie nagrzewał cały płyn w układzie, pęd powietrza będzie go chłodził, jednak temperatura silnika raczej będzie rosła, ale bardzo wolno.

Sprawdź temperatury węży idących do chłodnicy, czy są ciepłe jak wskazówka jest nisko. Jak są ciepłe to wygląda na niezamknięty termostat.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Adamix20

  • Gość
Odp: wolne nagrzewanie sie silnika
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 19, 2017, 12:50:15 pm »
Tak jak kolegza wyżej napisał otwarty termostat skutkuje grzaniem całego obiegu czyli sillnik i chłodnica a zamkniety termostat tylko silnika i nagrzewnicy w srodku. zaczni od wymiany termostatu i problem powinien zniknąć :D

ostr

  • Gość
Odp: wolne nagrzewanie sie silnika
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 21, 2017, 00:03:58 am »
Dziękuję. Czy możecie polecić jakiś sklep internetowy, gdzie mogę go dostać ? Allegro nie ma, na stronach zazwyczaj towar niedostepny zapytaj o cene

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 876
Odp: wolne nagrzewanie sie silnika
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 21, 2017, 00:18:00 am »
Podpowiedź - C2S11278 i pierwsze wyniki w google :)
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

ostr

  • Gość
Odp: wolne nagrzewanie sie silnika
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 21, 2017, 16:37:54 pm »
dziękuje. Pytałem w sklepie to podali mi cene 170 ....tak sie zastanawiam... przeciez to prosty element, który w każdym samochodzie działa tak samo, jedynie tyle że otwiera się przy troszkę innych temperaturach . Trzeba go kupowac z obudową ? on jest jakoś przymocowany do niej ?
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2017, 17:10:45 pm wysłana przez Choina »

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 876
Odp: wolne nagrzewanie sie silnika
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 21, 2017, 19:24:37 pm »
Jest razem z obudową. Jest to rozbieralne, ale wymień całość i po temacie.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG