Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

Awaria skrzyni:(

(1/2) > >>

chmielnicki:
Witam. Mam problem z Jaguarem xj40 z 1987roku,a mianowicie zginął mi wsteczny bieg,do przody jeździ idealnie i wszystko działa tylko jest brak wstecznego.Pomocy. Może ktoś wie co się mogło zepsuć? Z góry dziękuję za wszystkie porady.Rafał

Jaguar XJ6:
Napisz jeszcze jaki silnik masz , bo od silnika zalezy jaki masz model skrzyni  :)

chmielnicki:
3.6litra 1987rok

Jaguar XJ6:
Masz skrzynie ZF4HP22 bez elektroniki ( brak płyty sterujacej jak w modelu ZF4HP24) ,  jest skrzynia  hydromechaniczna . Na forum było to w jednym z wątków opisane i był podobny problem , tzn. na D było ok , a na R były problemy , najpierw szarpało , a potem siadło całkowicie . Winna temu wszystkiemu była zatarta linka zmiany położenia drążka skrzyni biegów . Powodem awarii tamtej skrzyni było rozsadzenie uszczelniaczy na koszach , i konieczna była jej wymiana . Jest to skrzynia której komputerem nie sprawdzisz , więc radze samemu sie do niej nie dobierac tylko oddać kotka do specjalistycznego zakładu .

chmielnicki:
Jedna osoba mi powiedziała że tarczki w skrzyni się spaliły. Jest to możliwe? Mi się wydaje że wogule by nie jeżdził jak by była taka awarja?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej