Autor Wątek: Zakup Jaguara :)  (Przeczytany 11668 razy)

CZARNY vgh

  • Gość
Odp: Zakup Jaguara :)
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 30, 2014, 00:25:23 am »
eMWuGSM akurat na częściach to nie będę oszczedzał.Uwierz mi ze jeżeli kupie dżaga to nie będzie to niezeszczurzony kot... nie jestem napalonym małolatem.Patrze na wszystko racjonalnie ale jak juz dojdzie do transakcji do Jaguar najgorzej u mnie mieć nie będzie.Mozesz mi wierzyc ..  :-W

eMWuGSM

  • Gość
Odp: Zakup Jaguara :)
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 30, 2014, 01:07:24 am »
A jeszcze jeśli chodzi o zakup po taniości do jazdy, ostatnio w Holandii kolega wziął właśnie X'a kombi 3.0 4x4 '07 za 1300EUR brak APK (badań technicznych). No i belasting dość duży od masy własnej 1730kg (w Polsce większość ma masę własną ok 1525-1575kg) i pojemności 3.0 (żeby było śmieszniej, to mniej niż od 2.2D). W Polsce.... przeszedł przegląd.

A chyba MY07 wygląda o niebo lepiej niż MY01-03 i... ma kierownicę po chrześcijańskiej stronie, więc nie pójdzie w puzzle.

Jeśli zdecydowałeś się na X'a zalecam wysoką ostrożność przy oględzinach aut z niższej półki cenowej.

ghrh

  • Gość
Odp: Zakup Jaguara :)
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 30, 2014, 10:29:37 am »
Jeśli zdecydowałeś się na X'a zalecam wysoką ostrożność przy oględzinach aut z niższej półki cenowej.
Popieram. Dzwonią do mnie i piszą, że mają możliwość kupić 2 diesle w cenie mojego. Po spojrzeniu w ogłoszenia śmiech na sali. Zresztą wystarczy u nas na forum spojrzeć w dział 'znalezione na Allegro'.

Hmm ale 3.0 będzie palił więcej niż 2.5
Poczytaj sobie trochę historii. Różnica jest znikoma.

CZARNY vgh

  • Gość
Odp: Zakup Jaguara :)
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 30, 2014, 14:19:22 pm »
Czytałem opinie i opinie na ten temat są różne :) ale zdaje się na ekspertów oczywiście :)

ghrh

  • Gość
Odp: Zakup Jaguara :)
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 30, 2014, 14:41:10 pm »
Czytałem opinie i opinie na ten temat są różne :) ale zdaje się na ekspertów oczywiście :)
Jeżeli kupujesz Jaga to są większe problemy niż minimalna różnica w spalaniu. Albo pogodzisz się, że spali ~10 litrów w trasie i wtedy wybór 2.5 czy 3.0 nie ma znaczenia, albo chcesz oszczędzić i weźmiesz diesla czy 2.1. A jeżeli do tego wstawisz gaz, to już w ogóle.
Albo inaczej - średnio rocznie będziesz robił powiedzmy 10kkm, tak typowo dla Polski. Różnica 1l w spalaniu (a w rzeczywistości jest mniejsza) przekłada się na jakieś 500zł gdy w sumie wydasz 5000 na samo paliwo. Dorzuć do tego wymianę oleju, opon itp eksploatację plus jakieś naprawy i wyjdzie Ci jakieś 5% oszczędności. Gaz obcina tę kwotę jeszcze o połowę. Czy taka kwota jest warto odpuszczenia lepszego silnika? To już sam musisz określić. Dla mnie nie była :)

Offline NorbertN

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Jaguar X300 Sovereign 4.0
Odp: Zakup Jaguara :)
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 30, 2014, 14:57:22 pm »
Czesc,

Jedna uwaga ze jag w automacie prowadzi sie zacnie... ale niestety skrzynie nie naleza do trwalych. Przy przebiegu powyzej 200k jesli skrzynia nie byla dobrze esploatowana (czyt. wymiana oleju itp ) to szykuj sie na remont... Ja juz swoja wyremontowalem i dopiero od pol roku czuje jak prawidlowo automat powinien zmieniac biegi :) Ja kupilem swojego dosc tanio i mial sporo brakow wiec niestety troche pojezdzilem po warsztatach.... Jednak bylem tego swiadomy.

Posiadam wersje 3,0 z pelnym pakietem wyposazeniowym  i jestem mega zadowolony.

Jesli jestes w stanie sie z tym pogodzic z kaprysami xksa to polecam to auto :)
Jesli np. teraz jakbym mial zmieniac auto to tez na Jaguara ale 4.2 s-type po ostatnim lifcie. :)  :-A :-A
========================
Był Jaguar X-Type 3.0 High 2002 => Był Jaguar X300 Sovereign 4.0 1996 => Może XK? :)

cyberda

  • Gość
Odp: Zakup Jaguara :)
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 30, 2014, 15:08:29 pm »
Proponuję zajrzeć tu:

http://www.autocentrum.pl/spalanie/jaguar/x-type/


Są opinie wielu użytkowników i z ich opinii jest średnia spalania - proszę zwrócić uwagę na spalanie w mieście poszczególnych silników, bo spalanie w mieście 3,0 na poziomie 13 l to można wsadzić w science fiction.

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 802
Odp: Zakup Jaguara :)
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 31, 2014, 09:27:10 am »
Hej,
cieszę się, że są osoby, które chcą mieć taki samochód jak Jaguar w PL :-za

Swojego X-a kupowałem dawno temu i jeśli miał bym wybierać kupiłbym go jeszcze raz.
Poszukiwania trwały prawie rok.
Ze względu na ekonomie zdecydowałem się na 2.0D (chciałem 2,2D ale wówczas nie było nic w konfiguracji wyposażenia jaką chciałem mieć), jednak ja i tak jeżdżę po mieście to obecnie jest mi bez różnicy, a przynajmniej na stacji nie plączę tankując. Zaraz będzie dym, że to gówniany silnik itd.
Co do zakupu, tak jak Ty oglądałem sporo 2,5 i 3,0.
W większości były po sporych dzwonach składanych z byle gówna ściągniętego z wysypiska.
Sporo było ze stanów z założonym LPG a działanie tych silników to był cyrk.
Tam gdzie był napęd 4x4 to już masakra - most był w dramatycznym stanie.
Większość to samochody po entuzjastach V6, muzyki techno i pigułek.
Weź pod uwagę, że część z nich jest dalej drutowanych i cudem jeżdżą dalej.
Tu rynek zagarnia ta sama grupa co w VAGach / Hondach i nie ma co się zastanawiać czy masz sobie kupić Audi czy Jaga.
Celowo pomijam BMW bo już stan umysłu, a nie samochód ;) (jak nie masz 60-70K na zakup używanego odpuść).
Cena samochodu z wyższej półki tak leci na łeb, że albo zostajesz z nim i dbasz o niego i nie sprzedasz go nigdy. Przemyśl zakup pod tym kątem.
Zdarzały się też osoby, które sprzedawały Jaga bo chciały inny model bądź po prostu za dużo palił.
Ale zawsze cena ich była adekwatna do stanu samochodu.
Jesli jesteś osobą, która często zmienia samochód to zdecydowanie odradzam Jaga.
Jeśli chcesz przy nim zostać to kupno czegoś starszego co ma ok 10 lat to będzie zawsze jedna wielka niewiadoma i trzeba mieć minimum 3k PLN w skarbonce jak się cos zesra.
I tu kolega eMWuGSM ma rację sprowadzając Cię na ziemię (choć moze za drastycznie), że VAG będzie tańszy - bo jest (mam jako drugi samochód na zakupy Ibizę. Oczywiście to nie ta połka cenowa, klasa samochodu itd.)
Jak nie masz ogarniętego mechanika zaufanego od lat to szybo się przekonasz, że za robociznę przy Jagu policzą Ci 1,5 stawki za to co robili by przy Pasku.
Czemu ? Bo to Jag :)
+ uwierz mi, że większość z nich nie potrafi zrobić nic poza Golfem bo to wymaga myślenia i widząc Jaga robią wszystko na oślep.

Ceny samych części nie zabiją Cię. Są przeciętne.
Miałem Hondę i tam części eksploatacyjne były dużo droższe.
Sprawdź to co piszą tu szanowni koledzy na forum co do usterek – nie ma ich az tak dużo.
Jeśli nie masz zamiaru podłączyć samochodu przy zakupie pod kompa to nie ma sensu zakup.
To nie czasy, że sprawdzisz wszystko na oko.

Jak coś znajdziesz wklejaj na forum (w znalezione na Allegro) – goście piszą tam naprawdę z sensem dostrzegając coś, jako użytkownicy tych samochodów. Stojąc pierwszy raz przy samochodzie nie wiesz czy coś tak ma być czy nie. Ewentualnie szukaj na forum (widziałem parę ciekawych ogłoszeń sprzedam, gdzie sam z chęcią bym zakupił taki samochód).

cyberda

  • Gość
Odp: Zakup Jaguara :)
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 31, 2014, 13:08:57 pm »
Kolego gonzo7 teoretycznie twoje tezy są całkiem poprawnie ale musisz zwrócić uwagę na to że osoba chcąca kupić Jaga po prostu go chce mieć ... bo pokochała Jaguary.

Nie bardzo rozumie zachwytu VW (ludowym autem) - miałem VW Passat B5 FL w kombiku - niby fajne autko ale ... parkując pod marketem mialem problemy z odnalezieniem swojego auta bo stało na parkingu zawsze kilkanaście identycznych, nawet w tym samym srebrnym kolorze ... strasznie mnie to irytowało...
Poza tym kupno Passata w Polsce to samobójstwo bo masz na 500% pewność że nie ma owych 150 000 km przebiegu (jak jest w ogłoszeniu) ale 550 000 km rzeczywistego przebiegu i w tym momencie nawet te piękne TDI można sobie wsadzić ... tym bardziej że właśnie na tych silnikach są nabijane największe przebiegi.
Miałem Paska w benzynie i spalał tyle samo co mój Jag 2,1 V6, dodatkowo zaraz po zakupie musisz lecieć wymienić kompletny rozrząd z pompą wody więc dodatkowy wydatek 500 PLN.

Istotnie Passat jest bardzo prosty w konstrukcji (swojego sam przerabiałem z anglika więc miałem go poważnie wybebeszonego włącznie z całą instalacją elektryczną) ale nie widzę w X-typie jakiegoś znacznie większego skomplikowania.

W przypadku Paska pomijam już temat silników V6 czy V5 choć ten V5 wcale nie jest taki głupi ...

Oczywiście forum jest po to aby wymieniać swoje spostrzeżenia i zawsze starać się innym dobrze doradzić więc każda wymiana doświadczeń jest pozytywna i cieszę się że takie forum istnieje, bylem kiedyś na forum VW i musiałem się z niego wypisać bo tam jedynym tematem przewodnim była moc i średnica zamontowanych w aucie głośników ...

Offline gonzo7

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 802
Odp: Zakup Jaguara :)
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 31, 2014, 15:43:44 pm »
Chyba wszystkie fora około VAGowe tak mają.
Jakiś czas temu utworzyłem temat (identyczny jak na naszym forum), na co zwracać uwagę przy zakupie Seata Altea - potrzebujemy z żoną większego samochodu bo do Ibizy nie wszystko się mieści gabarytowego, a mój Jag to sedan z nierozkładaną tylną kanapą.

Goście pojechali po mnie, że jak chcę kupić to jest dział kupię i techniczny do tego nie służy.
 :-trudno
Największym zainteresowaniem natomiast cieszył się dział "pochwal się" gdzie wkleja się zdjęcia swoich Seatow - Leonów głownie, bo wiadomo....fioletowe felgi i 2kW nagłośnienia.
Technicznie nikt nie był wstanie nic konstruktywnego napisać, więc także odpuściłem.
+ jeden temat odnośnie wycieku ON (do tej pory nikt nic tam ciekawego nie napisał, mimo iż sam finalnie rozwiązałem zagadkę).

Co do Jaga - nie zniechęcam gościa a uświadamiam.
Trzeba mieć parę złotych odłożonych na nieprzewidziane .
Tak naprawdę po zakupie pierwsze poł roku pokaże wszystkie bolączki samochodu oraz zarysuje kosztorys czy był to dobry zakup i czy go trzymać czy pozbyć się sie jak inni. Zresztą obijaj takich co nie mieli samochodu zbyt długo po zakupie.
Kolega w identycznym czasie jak ja kupił Volvo S80 w podobnej cenie – do tej pory dołożył do niego ponad  15K i samochód dalej się sypie na każdej płaszczyźnie.  Auta segmentu wyższego po prostu są zajeżdżane. Rocznie 50K jest normą na zachodzie dla takiego samochodu, więc po 3-4 latach jak jest sprzedawany to ma 150-200K po sprowadzaniu do PL znacznie spada liczba kilometrów jednak 10 letnie auto będzie dobijać do kryzysowych 300-350K. Bez wydania paruset złotych na poszukiwania samochodu masz 100% pewność, ze właśnie cos takiego kupujesz i mało istotna marka.
Stad preferuję samochody, które to trafiły do PL jako w miarę młode, a sprzedający w PL miał go przynajmniej 3 lata.
Cieszę się, że przybędzie jeszcze jeden fan tej marki.
Jak się człowiek w niej zakocha to już bez pamięci.
Co do X-type nie słuchaj ironii, że to mondeo itd.
Sylwetka tych aut jest na tyle ponadczasowa, że to zawsze będzie klasą samą w sobie.
Co do XF i nowych XJ jeszcze nie mogę się przekonać wizualnie do końca czy za 10lat dalej będzie ona dalej tak ciekawa i oryginalna jak Jagow z normalnymi kocimi okrągłymi oczami.  Choć pewnie za jakis czas w jakiegoś innego młodszego Jaga trzeba się będzie przesiąść.

gres

  • Gość
Odp: Zakup Jaguara :)
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 03, 2015, 19:51:22 pm »
Czesc,

Jedna uwaga ze jag w automacie prowadzi sie zacnie... ale niestety skrzynie nie naleza do trwalych. Przy przebiegu powyzej 200k jesli skrzynia nie byla dobrze esploatowana (czyt. wymiana oleju itp ) to szykuj sie na remont... Ja juz swoja wyremontowalem i dopiero od pol roku czuje jak prawidlowo automat powinien zmieniac biegi :) Ja kupilem swojego dosc tanio i mial sporo brakow wiec niestety troche pojezdzilem po warsztatach.... Jednak bylem tego swiadomy.

Posiadam wersje 3,0 z pelnym pakietem wyposazeniowym  i jestem mega zadowolony.

Jesli jestes w stanie sie z tym pogodzic z kaprysami xksa to polecam to auto :)
Jesli np. teraz jakbym mial zmieniac auto to tez na Jaguara ale 4.2 s-type po ostatnim lifcie. :)  :-A :-A

apropo skrzyń automatycznych - wiadomo że to nei jest najnowsza konstrukcja - działa to równie szybko co manual  czy pogarsza przyspieszenie?

Offline NorbertN

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 159
  • Jaguar X300 Sovereign 4.0
Odp: Zakup Jaguara :)
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 04, 2015, 12:57:53 pm »
Jak dobrze dziala to jest bardzo przyjemna i szybko zmienia biegi. Szybko redukuje przy opcji Sport. Ja nie narzekam.
Jednak ciezko znalezc xksa z dobra skrzynia :(
========================
Był Jaguar X-Type 3.0 High 2002 => Był Jaguar X300 Sovereign 4.0 1996 => Może XK? :)