Autor Wątek: XJR6'96 - usuwanie nagaru.  (Przeczytany 2367 razy)

Offline XJSC

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 162
XJR6'96 - usuwanie nagaru.
« dnia: Kwiecień 19, 2013, 18:54:08 pm »
Od kilku miesięcy mam wibracje w samochodzie, które związane są z obrotami silnika.
Na brytyjskim forum wyczytałem o charakterystycznym problemie tego silnika - osadzanie się nagaru na zaworach i w komorze spalania.
Stosowałem już kilka środków, ale żaden z nich nie dał spektakularnego efektu.
Proszę o informację, czy któryś z forumowiczów walczył z tym problemem i jaki środek stosowaliście?
XJ40, XJSC , XJR

maras

  • Gość
Odp: XJR6'96 - usuwanie nagaru.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 19, 2013, 21:32:18 pm »
Sprawdź czujnij połżenia przepustnicy. To może być twoja przyczyna.

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.076
    • www.jaguar.org.pl
Odp: XJR6'96 - usuwanie nagaru.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 20, 2013, 07:44:04 am »
Jeśli chodzi o środki, to według mnie nie jest 50% tak jak opisują to na opakowaniach. Szkoda pieniędzy. Lepiej zalać kota v power racing i przejechać jakiś odcinek autostradowy z wysoką prędkością. Temperatura jaka wtedy powstaje powinna pomóc usunąć nagar. Ja zauważyłem, że mój kotek lubi od czasu do czasu 200 km/h.
Wiele czynników wpływa na drgania. Cewki, świecie, czujnik położenia wału itd. Zacznij od najprostszych.
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

Andrzej Wilk

  • Gość
Odp: XJR6'96 - usuwanie nagaru.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 21, 2013, 11:51:44 am »
Jet Clean Tronic firmy Liqui Moly:

Silnik benzynowy:
 rozpuszczanie osadów we wtryskiwaczach i „szynie” wtryskowej – jest to automatyczny cykl czyszczący, który trwa 8 minut
 czyszczenie całego układu wtryskowego, a także komory spalania, zaworu dolotowego – cykl ten trwa od 20 do 40 minut zależnie od stopnia zanieczyszczenia elementów układu wtryskowego, silnik pracuje na specjalnych środkach czyszczących.
 zasysanie zanieczyszczeń z siateczki wtryskiwacza – cykl automatyczny trwa 90 sekund na każde 4 wtryskiwacze
 czyszczenie kolektora dolotowego – cykl ten trwa od 15 do 35 minut zależnie od stopnia zanieczyszczenia kolektora dolotowego, silnik w czasie trwania tego procesu pracuje na benzynie i dodatkowo przewodem podciśnieniowym do kolektora dolotowego podawany jest środek czyszczący.