Autor Wątek: Problem ze skrzynią automatyczną  (Przeczytany 1927 razy)

smola123

  • Gość
Problem ze skrzynią automatyczną
« dnia: Maj 17, 2015, 13:02:13 pm »
Witam, posiadam x type z 2001 roku z silnikiem 2.5 i automatyczną skrzynią biegów i posiadam następujący problem. Gdy normalnie jeżdżę po mieście, na nie długich dystansach nie ma żadnego problemu, ale gdy np jadę do szkoły autostradą po przejechaniu ok 30-40km silnik zaczyna kręcić max do 3 tyś obrotów, nie pojawia się żadna kontrolka, a gdy już odpocznie znów kręci normalnie. Co może być tego przyczyną ? Olej w skrzyni ? Proszę o szybką pomoc  :-help !!!

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: Problem ze skrzynią automatyczną
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 17, 2015, 13:11:06 pm »
To nie problem skrzyni. Za dużo rzeczy może robić taki bałagan więc polecam od razu pojechać na diagnostykę komputerową
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

smola123

  • Gość
Odp: Problem ze skrzynią automatyczną
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 17, 2015, 21:04:58 pm »
Uff to dzięki Bogu, że to nie problem skrzyni :) Generalnie gdy go kupiłem też tak miał, ale było to jednorazowe, po zredukowaniu biegu już wszystko normalnie śmigało, potem zacząłem dobierać się do świec zapłonowych ponieważ strasznie falował na obrotach, okazało się, że łapał troche lewego powietrza to też już sobie ogarnąłem. Czy może to być wina jakiegoś niedopiętego czujnika czy coś bo mogłem o czymś zapomnieć :)) ?

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 877
Odp: Problem ze skrzynią automatyczną
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 18, 2015, 23:55:46 pm »
Uff to dzięki Bogu, że to nie problem skrzyni :) Generalnie gdy go kupiłem też tak miał, ale było to jednorazowe, po zredukowaniu biegu już wszystko normalnie śmigało, potem zacząłem dobierać się do świec zapłonowych ponieważ strasznie falował na obrotach, okazało się, że łapał troche lewego powietrza to też już sobie ogarnąłem. Czy może to być wina jakiegoś niedopiętego czujnika czy coś bo mogłem o czymś zapomnieć :)) ?
Odczytaj błędy czymkolwiek co ogarnia OBD. Nie ma co wróżyć z fusów.
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline q_nerk

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 584
Odp: Problem ze skrzynią automatyczną
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 19, 2015, 22:54:55 pm »
jak jesteś z wrocławia czy okolic to mogę Ci go podpiąć