Autor Wątek: problem z turbiną silnik 2.2  (Przeczytany 2821 razy)

Offline promotion

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 144
problem z turbiną silnik 2.2
« dnia: Kwiecień 09, 2013, 12:57:18 pm »
witam
czy ma ktoś jakiś pomysł jak usunąć przycieranie się żaluzji w turbinie .
mechanik odłączył mi w warsztacie żaluzję i ustawił w pozycji max. otwartej i kazał pojeździć tak trochę to może się sama przeczyści , jak myslicie czy to coś da , czy może jest jakiś sposób aby to przesmarować , bo nie ukrywam , że nie mam teraz kasy na regenerację turbiny ( tym bardziej , że mechanior stwierdził , że na oko jest w bardzo dobrym stanie ) , tylko auto nie było ciśnięte przez poprzedniego własciciela , a podobno od czasu do czasu należy go nieźle przegonić , aby nie było problemu z turbiną .
może są jakieś dodatki do paliwa , czy cos innego co może uratować moją turbinę przed naprawą . dodam , że auto ma 110 tys. km przebiegu więc turbina mogła by jeszcze pochodzić .
bedę wdzięczny za jakieś sugestie .
maciek

Połączono

zapomniałem dodać , że moje auto to x-type 2.2 dci silnik taki jak w mondeo
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2013, 13:17:01 pm wysłana przez Choina »
xj8 x350 4.2 long 2004
xj8 x350 4.2 long 2007

ciamajda

  • Gość
Odp: problem z turbiną silnik 2.2
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 10, 2013, 12:39:39 pm »
niestety koszt 2000 zł nie ominie Cię.
w tym przypadku na oszczędności i kombinacji możesz bardzo dużo stracić :-kogutki

MacAnk

  • Gość
Odp: problem z turbiną silnik 2.2
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 10, 2013, 13:31:56 pm »
Jeśli jeździsz z otwartymi żaluzjami to turbo dmucha max odkąd się załącza - jest to bardzo niebezpieczne dla podzespołów. Oddaj turbo do regeneracji albo kup regenerowane z gwarancją, jak chcesz tanio i dobrze to podbij do mnie na PW ja oddawałem swoje turbiny z innych aut w jedno miejsce i za śmieszne pieniądze robią świetną robotę (wysyłkowo na cały kraj). Nie wiem czy mogę tu napisać żeby nie było jakiejś kryptoreklamy... jak jesteś zainteresowany napisz na PW, ja byłem mega zadowolony i tak jak mówię - śmieszny hajs (gość ma po prostu bardzo, bardzo, bardzo duży przerób to i koszta mniejsze). Pozdrawiam. :-super

Bedek

  • Gość
Odp: problem z turbiną silnik 2.2
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 10, 2013, 21:15:15 pm »
Jak to otworzył na maxa i kazał jeździ ??  to nie możliwe. Kierownica turbiny ( jak to nazwałeś żaluzja ) działa tak że do pewnych obrotów jest otwarta a jak silnik zaczyna się kręci wyżej to się zamyka zmniejszając ciśnienie ładowania - jeśli się nie zamknie to silnikowi grozi tzw przeładowanie ( za duże ciśnienie ładowania ) natychmiast powinien to wyłapac czujnik ciśnienia ładowania i w większości przypadków kończy się to przejściem silnika w tryb awaryjny, w przeciwnym razie grozi to zniszczeniem silnika.

MacAnk

  • Gość
Odp: problem z turbiną silnik 2.2
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 10, 2013, 22:44:34 pm »
Albo wybuchem na linii turbo - ic. Ogółem świetna wskazówka ... pogratulować mechanika.  :- pojecia