Autor Wątek: problem z olejem  (Przeczytany 2022 razy)

wolfrace

  • Gość
problem z olejem
« dnia: Kwiecień 05, 2013, 18:14:36 pm »
Witam wszystkich.
Mam dziwny problemik z kocurkiem (2.5 ,10 latek) Od kilku miesiecy obserwuje stan oleju i zauwazylem, ze jak dozupelnie olej do pomiedzy min a polowa to po niespelna 2 tygodniach na bagnecie poziom spada do znacznika ok min i tak juz sie utrzymuje. Po dwóch miesiacach gdzies dozupelniam znowuz tak samo i znowu schodzi do min lub troszke nad min i tak pozostaje. Dosc troche dziwne bo zagladam gdzie i jak sie da i nie widze by gdzies go wyrzucało.
To jest oznaka optymalnego jakiegos zuzuwania oleju czy nalezaloby ktores uszczelki juz wymienic?
Prosze o sugestie.

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 996
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: problem z olejem
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 05, 2013, 19:52:36 pm »
Może to oznaczać ze zaczeło auto brać olej , ale zastanawiające jest to że poziom nieschodzi ponizej minimum , tylko sie na minimum utrzymuje . Musisz wjechac na kanał i dokładnie obejrzec silnik i jego okolice w poszukiwaniu wycieków , najlepiej na rozgrzanym siniku ( wtedy olej jest rzadszy i szybciej ucieka przez nieszczelne uszczelki )
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

wolfrace

  • Gość
Odp: problem z olejem
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 06, 2013, 12:13:03 pm »
moze uda mi sie troche czasu w tym tygodniu znalezc. Tak po drodze spytam, czy istnieje jakas norma ze w przeciagu roku auto ma prawo zuzyc jakas tam czesc oleju?

Offline Kocur666

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.670
  • Zdrowie szybkich pań i pięknych Jaguarów...
Odp: problem z olejem
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 06, 2013, 12:46:43 pm »
Z tego co wiem to diesle biorą olej, nawet te nowe, w książce obsługi nawet pisze, że pobiera olej około 3 setek na 10 tyś czy  jakoś tak...
Jaguar X-type 2,5 V6 AWD 02r

Yamaha YZF-R1 RN19