Autor Wątek: Problem po wymianie silnika  (Przeczytany 3757 razy)

pathet1

  • Gość
Problem po wymianie silnika
« dnia: Marzec 20, 2013, 17:55:16 pm »
Witam mam problem po wymianie silnika. Na wolnych obrotach auto pracuje ok . Przy próbie dodania gazu auto nie wchodzi na obroty jakby się czymś dławił. Jak doda się gwałtownie gazu wtedy zgaśnie. Po podłączeniu pod komputer wyskoczył błąd czujnika spalania stukowego . Nie mam już pomysłu. Jakie by były objawy nieszczelnego kolektora ssącego ???

sendi

  • Gość
Odp: Problem po wymianie silnika
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 20, 2013, 17:59:42 pm »
A jaki silnik?

pathet1

  • Gość
Odp: Problem po wymianie silnika
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 20, 2013, 18:06:19 pm »
2.5 v6
Jeszcze jedno zaobserwowałem. Podczas próby wejścia na obroty słychać takie stuki w okolicach filtra powietrza
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2013, 08:55:42 am wysłana przez Choina »

Jawe83

  • Gość
Odp: Problem po wymianie silnika
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 22, 2013, 15:42:36 pm »
Silnik był oglądany/sprawdzany po zakupie, czy wsadzony od razu? Może być jakaś nieszczelność, powinieneś posłuchać, czy nie ma nigdzie syczenia w okolicach kolektora dolotowego.
Co z rozrządem - ustawiony prawidłowo?
Świece zapłonowe nowe? Wykręć te 3 z lewej głowicy (tej pod filtrem powietrza) po nocy i zobacz, czy żadna nie jest mokra.
Może katalizatory tak zawalone, że spaliny nie mają ujścia?

Jeśli słychać stuki z okolic głowicy, to może to być coś z wałkiem rozrządu/zaworami... Można by zwalić pokrywę głowicy i przyjrzeć się, jak wyglądają wszystkie zawory i wałek... choć z drugiej strony zgadzałoby się to ze spalaniem stukowym i błędem w kompie, mówiącym o nim - nie jest to dobra nowina.

A jak ze spalinami? Mają jakiś dziwny kolor? A może dymi mocno na biało?

Marlon

  • Gość
Odp: Problem po wymianie silnika
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 23, 2013, 17:24:37 pm »
Czy z silnikiem wymieniłeś też moduł silnika?
Jeśli są z różnych lat mogły być zmiany w oprogramowaniu bądź w samym silniku

mlodzieniaszek

  • Gość
Odp: Problem po wymianie silnika
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 27, 2013, 03:20:19 am »
Wykręć sondy lambda przed katalizatorami i wtedy uruchom silnik i zobacz czy sie polepszy-jesli tak to masz zapchane katalizatory

pathet1

  • Gość
Odp: Problem po wymianie silnika
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 27, 2013, 12:10:45 pm »
Witam. Dawno mnie nie było próbowałem coś z autem zrobić jednak nie dało rady . Jeżeli chodzi o katalizatory to jednego w ogólę nie ma został wyciągnięty przez poprzedniego właściciela . Silnik był od razu założony . Czy na przykład przez zapchany katalizator może występować spalanie stukowe ????  Jeszcze jedno auto dymi na biało i te spaliny są dość ostre aż gryzie w oczy
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2013, 12:59:09 pm wysłana przez pathet1 »

ciamajda

  • Gość
Odp: Problem po wymianie silnika
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 27, 2013, 15:24:33 pm »
wykręć i sprawdź świece-czy nie ma nagarów

pathet1

  • Gość
Odp: Problem po wymianie silnika
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 02, 2013, 16:20:49 pm »
Na świecach osadza się czarny nalot