Autor Wątek: Wymiana oliwy w A/T  (Przeczytany 3345 razy)

Marlon

  • Gość
Wymiana oliwy w A/T
« dnia: Marzec 22, 2013, 17:41:22 pm »
Witam ponownie
Przeszukałem forum i nie znalazłem odpowiedzi-może źle szukałem-jeśli tak to przepraszam.
Temat dotyczy wymiany płynu w automacie 3.0 z napędem 4x4 i kłopot polega na tym , że nie mogę znaleźć bagnetu do pomiaru ilości oliwki. Sprawa banalna , ale zdurniałem , jeśli ktoś coś wie na ten temat to proszę o info.
Z góry dzięki i pozdrawiam

Sebastian X

  • Gość
Odp: Wymiana oliwy w A/T
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 22, 2013, 18:08:11 pm »
Skrzynia ta nie ma bagnetu. 8.8 litrów.

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Wymiana oliwy w A/T
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 22, 2013, 18:23:16 pm »
Wymieniałem 2 tyg. temu. Na dole skrzyni korek spustowy jak w silniku, od góry (najlepiej wyjać aku) jest odpowietrznik i korek wlewowy, wlewasz 8,8 litra i po problemie, zakręcasz wlew i odpowietrznik i jazda.
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2013, 20:12:59 pm wysłana przez bosniak »

Marlon

  • Gość
Odp: Wymiana oliwy w A/T
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 22, 2013, 18:31:12 pm »
8,8?
duuuużo,a gdzie spuścić i gdzie nalać?
ze spuszczeniem sobie poradzę bo i tak micha do zdjęcia ze względu na filterek,z nalaniem kłopot będzie,bo nie kumkam jak?
Mogę się odwdzięczyć oryginalnymi servisówkami do Jeep /chrysler/dodge.
Pozdrawiam

Marlon

  • Gość
Odp: Wymiana oliwy w A/T
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 22, 2013, 18:34:15 pm »
Czy ATF 4+ Moparowski załatwia problem?
To dobry olej.więc chyba da raddę

Offline slawek

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 313
Odp: Wymiana oliwy w A/T
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 22, 2013, 22:46:38 pm »
X-Tpe 2,0 D sport  rok 2004

Bedek

  • Gość
Odp: Wymiana oliwy w A/T
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 23, 2013, 07:07:18 am »
8,8 l to wlejesz ale do suchej skrzyni, po spuszczeniu tym korkiem na dole wejdzie ok 3,5l i nic więcej. Filtra nie wymienisz tak łatwo bo trzeba skrzynię rozpołowic aby go wymienic. A jak wymienic masz tutaj : http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,16007.0.html

aby wymienic olej w całości trzeba zrobic tzw wymianę dynamiczną ale to już raczej wyspecjalizowany warsztat może zrobic.

Marlon

  • Gość
Odp: Wymiana oliwy w A/T
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 23, 2013, 16:59:17 pm »
No to mamy problem
8.8 czy 3.5 bo to spora różnica , a 8.8 to jak na wymianę wydaje się dość dużo, ale zrobię tak , że spuszczę do bańki i sprawdzę ile zleciało. Dziwne,że nie ma korka kontrolnego skoro nie ma bagnetu.
Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Wymiana oliwy w A/T
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 24, 2013, 08:45:46 am »
8,8 l to wlejesz ale do suchej skrzyni, po spuszczeniu tym korkiem na dole wejdzie ok 3,5l i nic więcej. Filtra nie wymienisz tak łatwo bo trzeba skrzynię rozpołowic aby go wymienic. A jak wymienic masz tutaj : http://jaguarclubpoland.net/forum/index.php/topic,16007.0.html

aby wymienic olej w całości trzeba zrobic tzw wymianę dynamiczną ale to już raczej wyspecjalizowany warsztat może zrobic.

Czyli wychodzi na to, ze jeżeli wylałem tym korkiem spustowym to wyszło 3.5 litra (nie mierzylem), a gdy wlałem 8.8 to teraz mam go o 5.3 litra za dużo? Jak sprawdzic poziom oleju?

Bedek

  • Gość
Odp: Wymiana oliwy w A/T
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 24, 2013, 13:00:13 pm »
Przecież w linku który poprzednio podałem masz narysowane jak sprawdzic olej w skrzyni - jest tam taki mały rysunek z opisem - odkręcasz śrubę nr 2 i ma powoli leciec olej jak leci mocno to jest go za dużo. Ja sprawdzałem tak że odkręciłem śrubę nr 2 poczekałem  aż olej przestanie ciec ( mocno kapał) zakręciłem śrubę i dolałem 0,5 l
Należy dodac że sprawdza się na rozgrzanym oleju - pracującym silniku skrzynia w położeniu "P"

Offline bosniak

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 482
Odp: Wymiana oliwy w A/T
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 24, 2013, 13:41:17 pm »
Dzieki Bedek za info, mam nadzieje, że nic sie nie popsuło  :-nie