Autor Wątek: Szyba przednia X308 - sensor deszczu  (Przeczytany 3737 razy)

Offline jazabek wac³aw

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Szyba przednia X308 - sensor deszczu
« dnia: Luty 22, 2013, 13:14:24 pm »
Koledzy,

zbliża się wiosna i chcę w końcu zrobić porządek z przednią szybą w moim aucie.

Mam X308 z 1998, szyba jest podgrzewana z prostokątnym mocowaniem lusterka wewnętrznego.

Chcę mieć szybę podgrzewaną jednak cena nowej ( około 1800 zł ) sprawiła że szukałem szyby używanej, i znalazłem coś takiego :

http://allegro.pl/jaguar-xj-x300-xj6-szyba-przod-przednia-czolowa-i3047880980.html

Może ktoś mieszka w okolicy, i mógłby rzucić okiem czy wszystko z nią ok ? MOże jest możliwość podrzucenia w okolice Warszawy ?

I moje drugie pytanie, czy są jakieś wady zamontowania szyby z czujnikiem deszczu ? Myślę że rozmiar jest taki sam, zostaje kwestia mocowania lusterka, kostki od fotochromu, i co z tym otworem w szybie na czujnik, może macie jakieś doświadczenia w tym temacie ?

Chodzi mi o taką szybę :

http://allegro.pl/szyba-przod-jaguar-xj8-podgrzewana-sensor-deszczu-i2974530719.html

W ostateczności zostaje nowa bez podgrzewania.

 
 
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy s± nieskoñczone: wszech¶wiat oraz ludzka g³upota, choæ nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline pablo21

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.076
    • www.jaguar.org.pl
Odp: Szyba przednia X308 - sensor deszczu
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 22, 2013, 13:33:40 pm »
Miesiąc temu za szybę Pilkington bez czujnika i bez podgrzewania, dla swojego XJ z roku 98  ;D zapłaciłem z montażem(czas trwania około 2 h) 529 zł. Sama szyba kosztowała 319 zł. Z podgrzewaniem kosztowała powyżej 1000 zł. Nie pamiętam już dokładnej ceny. Ceny są pewnie bardzo podobne, więc znajdź na stronie http://www.pilkington.com/europe/poland/polish/automotive/automotive+agr/autoryzowani+dystrybutorzy+szyb+samochodowych+pilkington+automotive+w+polsce.htm serwis autoryzowany i dowiedz się co do ceny. Przypomnę, że Pilkington robi szyby dla Jaguara i Land Rovera  :-V

P.S. Długo zastanawiałem się nad używką, ale cieszę się że zdecydowałem się na nówkę, bo teraz dużo wyraźniej widzę kociaka na masce  ;D ;D ;D
XJ-SC 5.3 V12
XJ40 6.0 V12 Daimler Double Six
X350 V8

Offline CiGaR

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 384
Odp: Szyba przednia X308 - sensor deszczu
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 22, 2013, 13:56:38 pm »
Moim zdaniem bez sensu, jest kupować szybę używaną, skąd wiesz, czy grzanie będzie działało, albo jak długo podziała, do tego dochodzą rysy, a zainwestujesz w nową, masz gwarancje na nią i szyba nie jest porysowana.
Jaguar:
X350 4.2 V8 2006
X-type 2.1 V6 2002
X-type 3.0 v6 2008
S-type 3.0 V6 2000

Offline jazabek wac³aw

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: Szyba przednia X308 - sensor deszczu
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 22, 2013, 16:55:20 pm »
Teraz mam dylemat :

- nowa szyba bez podgrzewania

- używana szyba podgrzewana, tylko dlatego że mam teraz taka w aucie i chcę aby auto było jak najbardziej oryginalne

Ale coś czuję że wygra opcja, nowa bez podgrzewania
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy s± nieskoñczone: wszech¶wiat oraz ludzka g³upota, choæ nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Offline robsson86

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 78
Odp: Szyba przednia X308 - sensor deszczu
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 22, 2013, 22:26:28 pm »
zastanow sie nad uzywka gdyz nasze auta maja jedna wycieraczke, wiec jak kupisz z anglika nie biedzie mialo wplywu jak z innymi autami imporotwanymi z dwoma wycieraczkami, inne pojazdy maja dwa wymiary wycieraczek jedna krotsza druga dluzsza z tad po przelozeniu do lhd z rhd masz w polu widzenia zarysowania. Nowa szyba oczywiscie bez podgrzewania i sensora to opcja z wolniejszym odparowaniem jej i poczuciem ze ma sie wersje z wyposazeniem gorszym niz fabryczne. jezeli szkoda tobie kasy na nowa z full opcja to na twoim miejscu szukalbym uzywki. Jednak warto wspmniec ze nowa szyba w aucie to lepsze odczucie w widzeniu, na poczatku jak by sie jej w ogole nie mialo co bardzo dobrze sprawdza sie w nocy , w rysach nie ma zalaman swiatla co wystepuje w uzywanych szybach.
bo nie ma to jak kompresor.............

XJR6 1995r

Offline jazabek wac³aw

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 693
Odp: Szyba przednia X308 - sensor deszczu
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 26, 2013, 16:43:25 pm »
Szyba już wymieniona, koszt szyby Pilkington bez opcji podgrzewania wraz z wymianą to 480 zł (  Marki pod Warszawą )
Szyba podgrzewana tej samej firmy to 1400 zł z wymianą, ta sytuacja pokazuje że nie opłaca się kupować szyby używanej bo różnica w cenie jest bardzo niewielka.

Przy okazji wymienione wylane lusterko wewnętrzne, które było przyczyną całego nieszczęścia. 
Albert Einstein

Tylko dwie rzeczy s± nieskoñczone: wszech¶wiat oraz ludzka g³upota, choæ nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Patryk

  • Gość
Odp: Szyba przednia X308 - sensor deszczu
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 27, 2013, 22:51:32 pm »
Swoją drogą, warto ubezpieczyć szyby (ja tak mam). Bodajże za każdy 1.000zł wartości - ok 30zł biorą (2lata temu w pzu tak było).

BlackV6

  • Gość
Odp: Szyba przednia X308 - sensor deszczu
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 28, 2013, 00:28:45 am »
50 zł na rok w PZU płaciłem w tym roku