Autor Wątek: PROBLEM JAGUAR S TYP 4.2 R ( 395km ) odcina przy 3000 obrotów :(  (Przeczytany 2721 razy)

wodzu100

  • Gość
Witam kupiłem Jaguara S typ wersje R z 2002r samochód był uszkodzony blacharsko i do wymiany była jedna chłodnica

( na początku nie odpalał wcale po wymianie chłodnicy odpalił )

Teraz jak już jest naprawiony odpala normalnie ale odcina go przy 3 tys obrotów... ( czy ktoś wie czym to może być spowodowane ? )

wymieniona była cewka ale nic nie pomogło dalej odcina przy 3 tys obrotów...


Czy ktoś wie czym to może być spowodowane ?


z góry dziękuje za odp i Pozdrawiam Wszystkich
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2013, 15:22:15 pm wysłana przez wodzu100 »

lysyyy

  • Gość
Odp: PROBLEM JAGUAR S TYP 4.2 R ( 395km ) odcina przy 3000 obrotów :(
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 13, 2013, 15:31:24 pm »
Standardowo - podłącz pod kompa i wykasuj błędy. Auto jest zapewne w trybie serwisowym.

MacAnk

  • Gość
Odp: PROBLEM JAGUAR S TYP 4.2 R ( 395km ) odcina przy 3000 obrotów :(
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 13, 2013, 15:38:55 pm »
Do 3000 jedzie normalnie i nie chce przekroczyć tych obrotów? Miałem podobny problem i go banalnie rozwiązałem więc jak coś to pisz.

  Jeśli to tryb serwisowy wykasuj pamięć błędów i zobacz co się będzie działo, czy coś powróci czy będzie jeździł.
Jeśli nie odpalał, a ktoś próbował mimo wszystko go uruchomić to w komputerze robi się kilkanaście błędów na dzień dobry.

 Moim zdaniem wyczyścisz ten bałagan komputerem i będzie śmigał na 100%.  :)

wodzu100

  • Gość
Odp: PROBLEM JAGUAR S TYP 4.2 R ( 395km ) odcina przy 3000 obrotów :(
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 13, 2013, 16:50:04 pm »
Właśnie tak się dzieje jedzie tylko do 3 tys...

Czyli wystarczy tylko podpiąć pod komputer i skasować błędy ?

na pewno było kilka prób odpalenia wcześniej...

dzięki za odp Pozdrawiam

MacAnk

  • Gość
Odp: PROBLEM JAGUAR S TYP 4.2 R ( 395km ) odcina przy 3000 obrotów :(
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 13, 2013, 16:53:08 pm »
U mnie krótko przed moim przyjazdem w celu obejrzenia auta padł akumulator, próbowano go na siłę uruchomić i zrobił się niezły Meksyk w kompie, błędy na odczycie paliły się dosłownie od wszystkiego ABS, czujniki najrozmaitsze, od audio itd. Po kasowaniu nic nie wróciło, a auto zaczęło jeździć jak na kota przystało. Powodzenia i nie ma co panikować one mają swoje humory.  :-V

wodzu100

  • Gość
Odp: PROBLEM JAGUAR S TYP 4.2 R ( 395km ) odcina przy 3000 obrotów :(
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 13, 2013, 17:23:21 pm »
Jaki jest koszt zrobienia tego ? Rozumiem że może się okazać że po podpięciu i skasowaniu błędów one mogą zaraz znowu wyskoczyć ? Ale wtedy powinno mi pokazać co jest do wymiany tak ?

Czy to musi być jakiś specjalny komputer który ma program do wersji R czy wystarczy normalny ?


MacAnk

  • Gość
Odp: PROBLEM JAGUAR S TYP 4.2 R ( 395km ) odcina przy 3000 obrotów :(
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 13, 2013, 19:52:17 pm »
Koszt usuniecia tego w ASO Jaguara - 230 zl brutto. U kogokolwiek kto dysponuje komputerem do Forda - pewnie ok. 50zl. Podejrzewam, ze co do wersji R nie ma wyjatku. Jesli bledy powroca to cos zawodzi ale poki co nie zawracaj sobie tym glowy bo znajac zycie tak nie bedzie. :-super