Autor Wątek: frustrujące sprawy DSC, podgrzewana szyba  (Przeczytany 2163 razy)

Offline cezar

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 54
  • Kocham to forum
frustrujące sprawy DSC, podgrzewana szyba
« dnia: Grudzień 30, 2016, 15:52:54 pm »
Dzień Dobry bądź Dobrywieczor. Mam parę derczocych pytań odnośnie mojego  kocura . Mianowicie pierwsze z  nich jest odnośnie systemu DSC po przejechaniu ok 30 metrów zapala się DSC system fulty( jag jest po przekładnie i ma leciutko kierownice przekrzywiona w prawo ) nikt nie potrafi mi tego ustawić na prosto :(( potrzebuje naprawdę fachowca Poznań i okolice . Kolejna sprawa dotyczy grzanej przedniej szyby sprawdzałem bezpieczniki F14 F15 i przekaźnik 70 A zamieniam je i jest to samo prawa strona szyby nie grzeje . I kolejna ostatnia co sądzicie o preparatach Typu Bishops orginal  dodatki wspomagające smarowanie do zastosowania w dyferencjale skrzynce kontowej (2005 po liftowaa podobno bez wiskozy) i skrzyni biegów ??
X-type sport-premium 2005 3.0 243km

Offline maron

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 622
  • S-typ 2.7D
Odp: frustrujące sprawy DSC, podgrzewana szyba
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 30, 2016, 21:35:26 pm »
A co z ABSem?

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: frustrujące sprawy DSC, podgrzewana szyba
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 30, 2016, 22:16:52 pm »
Zapewne źle zamontowano kolumnę kierownicza w gniazdo magla. Trzeba przesunąć o kilka zębów, zrobić zbieżność i powinno być po problemie. Preparaty można lać, nie zaszkodza mechanizmom
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline M-GASIOR1

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 129
Odp: frustrujące sprawy DSC, podgrzewana szyba
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 31, 2016, 22:56:27 pm »
Szyba posiada zasilanie z dwóch stron. Nie grzeje jedna bo kostka łącząca zaśniedziała ,
ponieważ jest u dołu podszybia i wilgotnieje bo trzyma się tam woda. Uwaga bo to delikatny
pasek łączący z wtykiem.Można urwać.Przerabiąłem ten wtyk na kostkę i mam spokój. Co do kierownicy żadnej zbieżności się nie robi jeśli
jeżdzi prosto nie zbiera opon i nie piszczą na zakrętach. Trzeba zdjąć poduszkę. Dwa zaczepy od tyłu kierownicy.
Odkręcic jedną główną srubę i przesunąć o odpow. ilość ząbków. To tyle w temacie.. pozdr.

Offline cezar

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 54
  • Kocham to forum
Odp: frustrujące sprawy DSC, podgrzewana szyba
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 01, 2017, 13:00:17 pm »
Dziękuję za porady :) ale czy ten czujnik konta skrętu to jest w kierownicy czy gdzieś na kolumnie? nigdy tego nie rozbierałem wiec nie wiem . Byłem na wielu stacjach diagnostycznych i próbowali mi fachowcy wyregulować  na drążkach  podczas ustawiania zbieżności żeby kierownice była prosto (raz prawie się udało) ale niestety lipa . Tez słyszałem ze niektóre komputery które potrafią się wbić do ABSu "widzą" ten czujnik w jakim jest położeniu i wtedy można go dokładnie skalibrować  . Niestety nie mam pojęcia gdzie z tym uderzyć w Poznaniu bądź w okolicach .
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2017, 16:55:19 pm wysłana przez MicGin »
X-type sport-premium 2005 3.0 243km

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: frustrujące sprawy DSC, podgrzewana szyba
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 01, 2017, 18:17:44 pm »
O ile mnie pamięć nie myli to z kierownicą do x-a nie jest tak jak z większością samochodów i zamiast wieloklina jest sześciokąt, więc obrót o "jeden ząbek" to obrót o 60 stopni.
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Biała

Offline M-GASIOR1

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 129
Odp: frustrujące sprawy DSC, podgrzewana szyba
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 02, 2017, 13:14:27 pm »
Jak pisałem wcześnie. Żadnych czujników. Kierownica jest przykręcona jedną wielką śrubą .Są ząbki i wcięcia na kierownicy i kolumnie i tak można regulować położenie kierownicy  w prawo i w lewo.Zwrócić uwagę trzeba na taśmę w kierownicy bo delikatna jak ta przy szybie.

Offline Driv3rrrr

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 3.458
Odp: frustrujące sprawy DSC, podgrzewana szyba
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 02, 2017, 18:33:24 pm »
Łatwiej regulować na kolumnie
AutoPro & Shop - tel. 796 260 092
Jest - Range Rover Sport 3.6 TDV8

Offline cezar

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 54
  • Kocham to forum
Odp: frustrujące sprawy DSC, podgrzewana szyba
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 03, 2017, 12:51:02 pm »
Więc sytuacja wygląda tak . Byłem w serwisie brytyjskich aut .  Fachowiec mi oświadczył po zbadaniu na kompie, że czujnik ma odchylenia 55° , kierownica jest przy tym leciutko w prawo.  Powiedział też że ten czujnik ma tolerancji 5-6 % i że jak ktoś robił przekładki nie obrócił czujnika o 180% ? i dlatego tak wywala DCSa , czy to by się zgadzało ? Ktoś wie gdzie na kolumnie znajduje się ten czujnik kąta ;))...  skrętu ? Jak go przestawić ? 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2017, 15:38:51 pm wysłana przez cezar »
X-type sport-premium 2005 3.0 243km

Offline voitec

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 877
Odp: frustrujące sprawy DSC, podgrzewana szyba
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 03, 2017, 14:16:20 pm »
Konto to jest w banku. A ten czujnik to od mierzenia kąta jest.

Numerek 3:
X-type 3.0 Estate '05 LPG
X-type 3.0 Sedan '01 LPG

Offline cezar

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 54
  • Kocham to forum
Odp: frustrujące sprawy DSC, podgrzewana szyba
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 03, 2017, 15:46:50 pm »
Warto słuchać bardziej obeznanych w temacie;) dziękuję za dobrą wizualizacje tematu:)) . Teraz pozostaje  mi to wszystko przetrawić i jakieś ciepłe miejsce do procesu ustawienia w dobrej pozycji tego nieszczęsnego czujnika kąta skrętu .. 
X-type sport-premium 2005 3.0 243km