Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

Blokada zapłonu

(1/4) > >>

Jack XJ40:
Witam, mam pytanko  wczoraj odpaliłem po długiej przerwie było Ok. za pierwszym razem dzisiaj już mi nie zapalił tak jakby blokował alarm? pompki paliwa na wlączonym zapłonie tez nie słychac proszę o jakieś sugestie od czego zacząc szukanie przyczyny? :-hehe nie gaśnie  tez kontrolka od skrzyni pierwsza na górze  na d piorunem ale to chyba nie przyczyna  auto XJ 40 z 94

Jaguar XJ6:
Nie podałeś jeszcze silnika , a to również ma znaczenie .

Jack XJ40:
silnik 4 litrowy

Jaguar XJ6:
No , to skoro ci się świeci kontrolka skrzyni i nie gaśnie , to wina leży po stronie skrzyni , bo wersja z 4 L silnikiem mają już płyte sterujacą , która czasami nawala i wtedy skrzynia albo szarpie  , albo zapala sie kontrolka skrzyni która mówi o jej uszkodzeniu/awarii . Najprawdopodobniej dlatego samochód nie chce zapalić , bo komputer skrzyni na to nie zezwala . Sprawdź jeszcze błędy poprzez wciśnięcie przycisku VCM na klawiaturce komputera pokładowego , wtedy dowiesz sie dokładnie co kotu dolega .

Jack XJ40:
Jutro zobaczę teraz już za późno a swoją drogą to aż tak rozwinięta elektronika że skrzynia blokuje silnik? rzeczywiście ze dwa razy mi wcześniej szarpnął czy w razie co da się to jakoś ominąc?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej