Autor Wątek: [Elektryka] Problem ze "stabilnością" napięcia  (Przeczytany 2689 razy)

Jawe83

  • Gość
[Elektryka] Problem ze "stabilnością" napięcia
« dnia: Marzec 05, 2013, 16:24:06 pm »
Mam nadzieję, że nie dostanę warna za tyle tematów  :-wings

Kwestia zapoczątkowana w innym temacie, ale zasługuje chyba na oddzielną uwagę. Akumulator mam sprawny, silnik zapala ochoczo i szybko, ładowanie jest na prawidłowym poziomie 14,4 V, a jednak elektryka jest niestabilna, przykłady:

1. Włączone oświetlenie wewnętrzne nie świeci stałym światłem, tylko ćmi (przygasa) sporadycznie
2. Mrugnięcie/włączenie świateł drogowych powoduje chwilowy reset radia - gaśnie LCD (tylko radia) i muzyka, po chwili włącza się i gra tam, gdzie przerwało
3. Podczas pracy szyb (chodzą wooolno, a smarowałem), przy dochodzeniu do końca, góra, czy dół, na ułamek sekundy oświetlenie wnętrza naprawdę konkretnie przygasa

Wczoraj oczyściłem klemy i bolce w akumulatorze (odpowiednim narzędziem) i nałożyłem smar poprawiający kontakt - bez zmian.

Które punkty w aucie warto sprawdzić, alternator będzie obadany w piątek czymś dokładniejszym od domowego elektronicznego miernika.

P.S. Światła zewnętrzne wydają się świecić stabilnie

Bedek

  • Gość
Odp: [Elektryka] Problem ze "stabilnością" napięcia
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 05, 2013, 18:09:43 pm »
Z akumulatora wychodzą dwa przewody do masy, jeden na silnik drugi do nadwozia, spróbuj je odkręcić i przeczyścić w moim przypadku to pomogło szczególnie czyszczenie tego do nadwozia, może i w Twoim przypadku tak będzie, czynność łatwa i nic nie kosztuje

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: [Elektryka] Problem ze "stabilnością" napięcia
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 05, 2013, 20:11:40 pm »
Tak jak kolega napisał masz słabą masę do nadwozia
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

Jawe83

  • Gość
Odp: [Elektryka] Problem ze "stabilnością" napięcia
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 05, 2013, 21:20:28 pm »
Masa przeczyszczona - bez zmian... ale chwile później odkryłem, co to może być. Ktoś wcześniej zamontował, metodą mało profesjonalną, wyłącznik pod kolumną kierownicy. Nie wiem, "co artysta miał na myśli", ale przełączenie tego przycisku spowodowało odłączenie zasilania do kabiny i nie mogłem odpalić auta (brak reakcji ze strony rozrusznika).

Jutro, albo w weekend usunę tą modyfikację i może wszystko wróci do normy. Kabel od tego przełącznika wchodzi pod skrzynkę bezpieczników przy akumulatorze.

BlackV6

  • Gość
Odp: [Elektryka] Problem ze "stabilnością" napięcia
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 05, 2013, 21:23:11 pm »
Zabezpieczenie przeciw kradzieżowe takie dodatkowe montowane w starszych samochodach typu polonez , maluch itd :) może faktycznie robi syf .

Jawe83

  • Gość
Odp: [Elektryka] Problem ze "stabilnością" napięcia
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 05, 2013, 21:29:59 pm »
Jakiś idiota to montował, przez to coś (pierwszy raz tego użyłem) pojawiły się błędy komunikacji komputera z zegarami i klimą. Domyślam się, że nie zastosował żadnego przekaźnika i cały prąd idzie przez ten śmieszny przełącznik...  :-nuts