Autor Wątek: Awaria brak mocy  (Przeczytany 2389 razy)

BOGDA

  • Gość
Awaria brak mocy
« dnia: Marzec 21, 2013, 14:41:14 pm »
witam wszystkich .. mam problem ..odpalam silnik .. i już po kilku przejechanych  metrach włącza mi się kontrolka awarii , kotek nie ma mocy ,czasami jak depnę w pedał to coś mu tam na kilka metrów się odblokuje i dalej muł...
nie ma różnicy czy jadę na gazie czy benzynie ....a nie wiem czy to ważne ale czytnik spalania pokazuje mi że pali ok  70/100

« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2013, 20:02:22 pm wysłana przez Cobi »

lysyyy

  • Gość
Odp: awaria brak mocy
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 21, 2013, 14:47:14 pm »
Standardowa odpowiedź: podłącz pod kompa i odczytaj błędy  :-gwizd

BOGDA

  • Gość
Odp: awaria brak mocy
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 21, 2013, 16:04:03 pm »
jak podjeżdżam do mechanika to silnik pracuje bez awarii >:( 

czy komputer pokaże poprzednie błędy ?

cziff

  • Gość
Odp: awaria brak mocy
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 21, 2013, 16:11:51 pm »
Tak, do momentu skasowania ręcznego błędy są w kompie.

BOGDA

  • Gość
Odp: awaria brak mocy
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 22, 2013, 22:01:57 pm »
Zostawilam kotka u mechanika .. Mechanik podłaczył go pod komputer i powiedział że sie czepiam ...zero błędów .. ..wymienił mi filtr paliwa za 30zł ...bo podobno był do wymiany ... :-chyt
Nie wiem jak to zrobił ale wrocilam do domu z super mocami pod maską...
Prawie mnie przekonał że jestem drobiazgowa .... :-trudno...
Jednak rano ...nastepnego dnia ... Moce batmana znikneły .... awaria sie wlaczyła brak mocy i duze spalanie  :- pojecia ...a po kilku przejechanych  kilomerach znowu batman ....

maras

  • Gość
Odp: awaria brak mocy
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 23, 2013, 10:09:55 am »
W momencie jak zapali ci się kontrolka i pokaże wielkie spalanie to wyjdź z samochodu, stań za nim i sprawdź czy spaliny inaczej niż zwykle śmierdzą.. Maże sonda lambda się kończy, albo czujnik położenia przepustnicy i silnik zalewa mieszanką.

lysyyy

  • Gość
Odp: awaria brak mocy
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 23, 2013, 10:25:30 am »
Tutaj możesz mieć rację  :-V U siebie tak mam, że co jakiś czas na wolnych obrotach trzęsie trochę silnikiem, kiedy bym nie podłączył skanera, to brak błędów. Aż w końcu podłączyłem skaner bluetooth sprzężony ze smartfonem (program Torque) i pojeździłem po mieście. Robiłem co kilka minut skan błędów i kilka razy nic, a kilka razy pokazało 2 błędy od sondy - uszkodzony obwód podgrzewania sondy oraz uszkodzony obwód pomiarowy sondy - czyli po prostu coś przerywa... Tyle,że u mnie to jest tylko delikatne trzesięnie silnikiem na wolnych obraotac, a u Ciebie wygląda to dużo gorzej

BOGDA

  • Gość
Odp: Awaria brak mocy
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 24, 2013, 22:23:17 pm »
U mnie tez delikatnie trzesie ...spalanie powwodujące wytrzeszcz oczu ..pokazuje sie jak włącza sie awaria a ..ona sie włacza jak przejade kilka metrów zreszta juz jak ruszam to czuje ze do bramy głownej sie toczy..a nie jedzie  ...bo nie ma siły :(.....mialam wymienianą jedną sonde i mam nowa przepustnice .. :-chyt
W weekend był mróz ..dział bez zarzutu ... Znaczy odpalill bez zarzutu ..awaria sie wlaczyla ...na odcinku trzech kilometrow i sie sama wyłączyła ....  ??????
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2013, 22:25:46 pm wysłana przez Cobi »