Dział Techniczny > XF (2008 - obecnie)

Felgi 8,5x19 - czy nie za duże dla XF'a?

<< < (2/4) > >>

Jaguar Parts:
A jaki masz rozmiar opon? Ja mam 245/35/19 i tak spoko to nie jest. W XF jest trochę większy profil więc i komfort większy.

maras:
Ja mam 245/40/19 więc nie ma tragedi

wrojag:
To zależy jak zamierzasz eksploatować samochód.  Jeżeli jeździsz sporo po dziurawych miejskich drogach to im wyższa opona (czyli mniejsza średnica felgi ) tym większy komfort bo balon opony amortyzuje mniejsze dziury  i drobne nierówności, na równych autostradach przy dużych prędkościach auto na większych kołach będzie się pewniej prowadziło.

Ja swojego kupiłem na 18 i jest OK nawet na dziurawych Wrocławskich drogach.

Goliat83:
Ja w swoim S-Typie mam 255/35/19 na lato i szczerze mówiąc na dziurawych drogach szału nie ma. Już nie wspomnę o koleinach. Na równej autostradzie za to dużo lepiej. No i wygląd... wygląda duuużo lepiej.  :-clap

felek73:
Bardzo dziękuje wszystkim za opinie ..chyba wezmę tego z 19tkami a na zimę zakupię komplet felg 18 cali. Btw..mam zamiar wziąć 3 litrowego diesla V6 , nie wiem jaki to ma wpływ na wielkości felg.. zauważyłem też że 3.0 w ogóle nie ma dostępnych na stocku z kolami mniejszymi niż 19 cali. Będę głównie jeździł po Warszawie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej