Autor Wątek: X308 wymiana klocków hamulcowych  (Przeczytany 2465 razy)

d0magnum

  • Gość
X308 wymiana klocków hamulcowych
« dnia: Luty 11, 2013, 08:42:34 am »
Czy do wymiany klocków z przodu trzeba odkręcać cały zacisk? bo ja osobiście nie widzę tam możliwości otworzenia zacisku tak jak to jest w innych autach po wyjęciu zawleczki. To samo pytanie dotyczy tylnych zacisków, bo jeszcze tam nawet nie zaglądałem.

magic

  • Gość
Odp: X308 wymiana klocków hamulcowych
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 11, 2013, 08:49:41 am »
W X300 były śruby na imbus (siódemka o ile dobrze pamiętam). Luzujesz jedną, drugą wykręcasz całą i odchylasz element trzymający klocki. Ogólnie tak jak w każdym samochodzie. W X308 podejrzewam, że będzie to samo.

d0magnum

  • Gość
Odp: X308 wymiana klocków hamulcowych
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 11, 2013, 09:20:14 am »
No właśnie jedyne dwie śruby jakie tam widzę to te mocujące zacisk do piasty.

__ceva__

  • Gość
Odp: X308 wymiana klocków hamulcowych
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 11, 2013, 09:35:00 am »
W gumowych "rurkach" dostępnych od wewnętrznej strony koła masz dwa wkręcane bolce na imbus które ustalają zacisk z klockami na jarzmie. Zacisk najlepiej zdemontować całkowicie i przy okazji sprawdzić stan osłony przeciwkurzowej tłoczka hamulcowego i przeczyścić jarzmo w miejscu gdzie opierają się klocki hamulcowe. Z tyłu chyba podobnie, bo już nie pamiętam. Acha, jeszcze warto przy okazji wykręcić czujniki ABS i je przeczyścić jeśli zajdzie tak potrzeba nie zapominając o kostkach połaczeniowych.

lysyyy

  • Gość
Odp: X308 wymiana klocków hamulcowych
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 11, 2013, 10:26:05 am »
Na gumowych rurkach są gumowe kapturki, które trzeba ściągnąć, żeby zobaczyć imbusy. Jeśli chodzi jeszcze o tylny hamulec, to masz tam jeszcze hamulec ręczny bębnowy, też można sprawdzić stan okładzin - lubią pękać i się wykruszać. Po prostu ściągasz tarczę (bez żadnego problemu schodzi) i masz od razu szczęki hamulcowe na widoku. Co do ściągania zacisku - ja zawsze ściągam go i czyszczę, odkręcam też jarzmo i też czyszczę jego prowadnice itp.