Autor Wątek: Problem ze skrzynia ????  (Przeczytany 2069 razy)

Maniek1980

  • Gość
Problem ze skrzynia ????
« dnia: Luty 20, 2013, 00:11:39 am »
Czesc
Bylem dzisiaj kupic S-TYPE samochod wygladal nieziemsko byl idealnie taki jaki chcialem ,niestety czar prysna kiedy sie nim przejechalem.Gdy przezucilem bieg na drive samochod nie reagowal ale gdy ruszylem galka troche w lewo w kierunku 4 to wtedy ruszal bez problemu. kiedy juz jechalem skrzynia pracowala dobrze i plynnie przezucala biegi.Na czterech biegach ruszal bez problemow odrazu z jedynki tylko z tym drivem mial problem i po ruszeniu galki troszeczke w lewo zalapywal .Mialem takie wrazenie jak by cos nie laczylo.Nie kupilem go bo nie wiem czy to cos powaznego ale bardzo zaluje i nie wiem do konca czy dobrze zrobilem bo moze to nic ale nigdy nie wiadomo a zepsuty automat to ciezka sprawa.Moze ktos wie co to bylo i czy to powarzna wada skrzyni czy tez moze da sie to bez problemow naprawic ??????

Offline huberts1977

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 267
  • X type 3.0 awd ŁÓDŹ
Odp: Problem ze skrzynia ????
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 20, 2013, 01:52:48 am »
Według mnie to tylko kwestia regulacji cięgna lub linki jak kto woli zmiany biegów, raczej nic poważnego. Chyba każda linka przy skrzyni ma możliwość regulacji.
Były X-typy, XJ-ty, był XF 2,7d jest XF 3.0 b

SHADOW

  • Gość
Odp: Problem ze skrzynia ????
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 26, 2013, 14:26:06 pm »
Bardzo może być ale równie dobrze może być wypracowany styk i trochę elektroniki trzeba będzie wymienić co już tanie nie będzie. Szczególnie ta część z prowadnicą dzwigni i kontrokami D P R itd jest ciężka do naprawy a w większości przypadków najlepiej zmienić całość.