Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

Demontaż chromowanych elementów

(1/3) > >>

Ojciec:
Jako że jaguar wrócił już z serwisu mechaniczno-elektrycznego i jest w pełni sprawny przyszedł czas n blacharkę i lakier. Samochód częściowo chce sam przygotować. To odkręcić zderzaki, zdemontować chromy i tutaj mam problem, nie wiem jak się demontuje zaznaczone na czerwono na poniższym zdjęciu elementy (chodzi mi o chromy na drzwiach dolna krawędź szyby, listwa która biegnie po karoserii na około drzwi i ten malutki element znajdujący się na słupku "c").


Mógłbym mi ktoś podpowiedzieć jak się do tego zabrać żeby nic nie poniszczyć ??

tomek1212:
Ten mały chromowany fragment (on jest aluminiowy) trzeba podważyć płaskim śrubokrętem (z przodu albo z tyłu, już nie pamiętam), ale nie względem słupka, tylko tego czarnego (gumowanego) podłoża. Natomiast po zdjęciu chromu będzie widać 3 nity aluminiowe które trzymają tę czarną część do karoserii.
Te chromowane listwy na drzwiach schodzą dopiero po odkręceniu górnych ramek szyb.
Tą listwę idącą przez całą długość auta to nie wiem jak zdjąć, ale może być ciężko.
pozwodzenia. 

Ojciec:
Słupek c i drzwi załatwienie. Została ta listwa idąca przez całe auto i nie wiem jak do tego się zabrać. Mam również problem z nakładkami progowymi.

MATriX335:
Mogę napisać tyle, że listwę biegnącą przez całe auto (domyślam się, że chodzi wam o tą nad drzwiami?) da się zdjąć bez uszkodzenia jej, gdyż dostałem taką od znajomego. Nie mam pojęcia jak ją ściągnął, jednak mu się udało.

Ojciec:
Nakładki progowe zdemontowane, trzyma się to na magnesie i po ściągnięciu ten górnej warstwy mamy dostęp do śrub.
Nadal nie mam pojęcia jak zdemontować listy biegnące przez całe auto nad drzwiami.

Kolejne chromy zniknęły z auta, tym razem usunąłem chromowane obramowania szyby przedniej i tylnej.
Zdjąłem też zewnętrzne uszczelki szyb i teraz mam pytanie, po zdjęciu uszczelek zobaczyłem klej do szyb (szyby wklejone na klej - tak mi się wydaje) ale czy przypadkiem w xj40 szyby nie były montowane na uszczelkach?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej