Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

usuwanie katalizatora

<< < (4/8) > >>

xjscabrio:
powiem tak mialem kilka duzo szybszych aut :) moze moja ocena nie jest obiektywna.
to auto slabo przyspiesza do 100km/h pozniej jest lepiej ale tez nie zaden szal :)

Chawka:
Jak ktoś chce poczytać coś o modach to polecam

http://jaguarxj40project.blogspot.com/2010/04/xj40-tuning-and-modification-guide.html

Moim zdaniem usunięcie katalizatorów nie koniecznie będzie równoznaczne ze wzrostem mocy, przy swapach w beemkach z silnikami 2.8 m52 i 3.0 m54 jednostki te traciły moc i moment w momencie usunięcia katalizatorów (wydechy robione z klasówki też nie dawały rady, jeżeli nie były robione przez ludzi z pojęciem) Nie jestem w stanie przewidzieć jak zareaguje xj, warto było by się zaznajomić z obowiązującymi wtedy normami spalania etc. No i oczywiście w jakim stanie mamy sam katalizator. Ja nie chciałbym w jagu nic ruszać, ze względu na potencjalne podniesienie się poziomu hałasu. Odpowiada mi cisza z jaka ten samochód potrafi pracować. Temat rzeka, jak dla mnie w tym wypadku gra nie warta świeczki, chyba, że uznać to jedynie za początek jakiś większych modyfikacji


Btw. Jak wystukałes cała zawartość  kata w tym roverze, to nie pojawił Ci się dziwek pierdzącej puszki ?

tomek1212:
U mnie po wycięciu katów dźwięk nie zmienił się w żaden sposób.
Niektóre samochody zamiast tłumika środkowego mają katalizator, wtedy po wycięciu czasem silnik pracuje głośniej i wydaje niezbyt eleganckie dźwięki. W XJ40 poza katalizatorami są jeszcze tłumiki środkowe i końcowe, więc takowy problem nie występuje.   

Ojciec:
Jako że w najbliższym czasie będę robił cały wydech z nierdzewki jestem już po rozmowach z fachowcem.
Owy fachowiec robił albo na dniach będzie robił identyczny model jak mój i powiedział mi że w tym przypadku układ wydechowy jest zbudowany na 6 katalizatorach.... 4 standardowe a 2 ukryte w rurach....
Nie wiem czy tak jest we wszystkich modelach czy tylko konkretnych rocznikach a może tylko w XJR...

tomek1212:
6 katalizatorów ? Nawet nie miałyby sie gdzie zmieścić. 

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej