Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

SPALANIE - CZY TAKIE STRASZNE JAK GO MALUJĄ?

<< < (2/3) > >>

Jaguar XJ6:
Witaj , jesli jeżdzisz dużo , to z pewnoscią na paliwo mało nie wydasz ( ale jesli kupisz jaga z gazem to zmieni postać rzeczy ) , przykładowo mój XJ40 z silnikiem 3.2 L pali w trasie w lecie do 12 L gazu i jakies 10 Pb 95 , w mieście nie jest juz tak różowo 18-20 L gazu i 16 Pb 95 . Spalanie da sie przeżyć , a osiagi jak dla twojej ,, spokojnej '' jazdy powinny na gazie być zadowalajace . Ja jak kiedys testowałem swoja czterdziestke , to na gazie udało mi sie 170 km/h z niego wycisnąć , na benzynie pojechał 200 kmh/h , ale dalej juz go nie cisnołem bo opony miałem do 210 km/h ( dodam że te 200km/h osiagną przy obrotach rzedu 3,5 tysiaca , czyli jeszcze pewien zapas mocy miał ) jak dla mnie silnik 3.2 l daje niezłe tępo jazdy , i na gazie można go nazwać w miare oszczednym ( przynajmniej w trasie )

tomek1212:
Też tak uważam, na trasy auto całkiem oszczędne, natomiast spalanie w mieście to dwukrotność trasy, ale tak już mają ciężkie samochody z dużymi silnikami i automatem.

DB_36:
Dziękuję za pomoc!  8)

jacekXJ6:
 :-A Ile wlejesz tyle spali 8)
10-20  l/100

Sarin:
Również prawdą jest że spokojnie można zmieścić się w 10L w trasie.
Miasto to wydatek - spalanie 14 - 18 L. Oczywiście latem.

W zasadzie nic nadzwyczajnego  bo wszystkie auta klasy premium z okolicznych roczników paliły tyle, a i nawet więcej.
Ważne jest też doprowadzenie samochodu do właściwego stanu. Sama wymiana wadliwej sony lambda daje oszczędność ok 3-6 L. dopieszczając układ i suto można zejść ok 4-8 L w mieście i ok 3 L w trasie ( czyli wspomniane powyżej spalanie ).

Spalania na poziomie 30L - to już na moje doświadczenie ewidentny objaw jakiejś awarii.




Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej