Dział Techniczny > XF (2008 - obecnie)

Jaguar XF 3.0 2008 kontrolka airbag

(1/2) > >>

tet:
Witam,


Jestem szczęśliwym posiadaczem wymarzonego auta. Ale jest małe ale... Zauważyłem że po jakimś czasie jazdy wyskakuje kontrolka AIRBAG. Raz zaświeci się po 15min od włączenia silnika raz 30min albo wcale. Po zgaszeniu silnika kontrolka gaśnie i ponownie po odpaleniu silnika kontrolka po 15min. lub 30mi jazdy się pojawia albo się nie zapala wcale. Zauważyłem że jak jeżdżę sam kontrolka wcale się nie pali tylko wtedy jak ktoś obok mnie siedzi ale nie jestem pewien bo auto mam stosunkowo krótko. Zamontowałem również uchwyt do ipada montowany do tapicerki (nie do szyby) może czujniki go wyczuwają i wywala co jakiś czas błąd ? Zmieniałem również opony na zimowe ale nie wiem czy może mieć to coś wspólnego.
Proszę o rady co robić.

Połączono

I jeszcze jedno pytanie. Był dziś u mnie facet z PZU w celu zrobienia zdjęć do ubezpieczenia i nie mógł znaleźć numeru VIN ani pod maską ani w bagażniku. Gdzie ten numer oprócz szyby znajduję się wybity ?

Jaguar Parts:
Nr vin znajduje sie pod oparciem kanapy po prawej stronie. Powinno byc go widac od strony bagaznika.

franiux:
CO do airbagu to najlepiej podpiąć pod komputer i zczytać błąd, prawdopodobnie któryś czujnik nawala, albo problem z okablowaniem czujnika.

Choina:
Eee tam od razu komputer, to waga w fotelu. Pasażer owsiki w dupie ma i kręci się na stołku albo za lekki jest.

tet:

--- Cytat: Choina w Styczeń 26, 2013, 12:56:41 pm ---Eee tam od razu komputer, to waga w fotelu. Pasażer owsiki w dupie ma i kręci się na stołku albo za lekki jest.


--- Koniec cytatu ---

A na poważnie ?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej