Autor Wątek: Jaguar X-type 2.0D nie odpala po przekręceniu kluczyka  (Przeczytany 12438 razy)

anticrux

  • Gość
Odp: Jaguar X-type 2.0D nie odpala po przekręceniu kluczyka
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 02, 2013, 14:05:51 pm »
dalsza część mojej przykrej walki:
został wymieniony rozrusznik z automatem na zupełnie inny. Chodziło ok przez dwa dni i dziś znów to samo, tyle, że auto nawet po 1,5h nie chciało odpalić, po podłączeniu kablami drugiego auta odpalił po paru minutach bezproblemowo. Później gasiłem go i odpalałem z 10 razy i wszystko bezproblemowo...
Jutro jadę do mechanika aby wyciągnął grube kable (masowy i plusowy) i przeszlifował ich końcówki, bo może przykręcone dobrze wyglądają, a coś tam nie styka do końca. Po tej operacji nie będzie więcej pomysłów już.

Dymek7

  • Gość
Odp: Jaguar X-type 2.0D nie odpala po przekręceniu kluczyka
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 04, 2016, 14:51:54 pm »
I jak kolego skończyła się ta sytuacja? końcówki przeszlifowane i wszystko ok chodzi bo mam ten sam problem w tej chwili ;/

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: Jaguar X-type 2.0D nie odpala po przekręceniu kluczyka
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 05, 2016, 20:45:29 pm »
Miałem to samo na wiosnę. Rozrusznik był po remoncie więc go dałem na gwarancję, wymienili elektromagnes i po kilku dniach problem powrócił. Wyczyściłem wszystkie oczka kabli ale to też nic nie dało, raz na jakiś czas rozrusznik nie chciał kręcić, a kontrolki i światła nie przygasały po pyknięciu, dlatego wykluczałem akumulator, ale jak na jesień go wymieniłem bo słabo kręcił przy niskich temp. to problem zniknął. Pozdrawiam.
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Biała