Autor Wątek: Światła hamowania jaguar s type 3.0  (Przeczytany 2940 razy)

damian100

  • Gość
Światła hamowania jaguar s type 3.0
« dnia: Listopad 26, 2012, 23:34:01 pm »
Jak w temacie kwestia dotyczy jaguara s type.
Zaobserwowałam taki problem dotyczący swiateł hamowania, jak wciskam pedał hamulca to zapalają się światła hamowania i to za kierowcą świeci słabiej a to po druciej stronie czyli bliżej korka wlewu paliwa jasniej. wymieniłem żarówki i bez zmian, wiec wziąłem miernik voltów i zmierzyłem napięcie na światłach hamowania dokładnie to na tych stykach koło żarówki hamowania co daja jej napięcie/prąd/ przepraszam za nie fachowy opis ale nie wiem jak to się nazywa/
w efekcie okazało się ze świadło które świeci jasno to od strony korka wlewu ma prawie takie samo napięcie jak bezpośrednio akumulator około 12,79v , natomiast światło hamowania  świecące słabiej to za kierowcą ma napięcie mniejsze i to nawet sporo bo około 7 v. I teraz pora na moje pytanie co może być przyczyną? i gdzie szukać?
tak mi się wydaje że to jakies "przebicie"? czy ktoś może mi doradzic rozwiązanie , tak myslę że defekt będzie między skrzynką bezpieczników ta w okolicach koła zapasowego a światłem słabiej swiecącym, dodam że lampa jest sprawna nie popalona ani nie spękana, czy ktoś wie jak idą wiązki z kablami?czy te główne wiązki trzeba rozizolować i sprawdzać. prosze o pomoc.
jak się za to zabrać. pozdrawiam

amigo

  • Gość
Odp: Światła hamowania jaguar s type 3.0
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 03, 2012, 08:16:00 am »
Witaj!

Za oświetlenie tylne jest odpowiedzialny komp. sterownik znajdujący się pod tapicerką po prawej stronie bagażnika. Często on jest powodem błędów w oświetleniu i najprościej sprawdzić podmieniając go z innego jaga. Ważne są oznaczenia na nim. Sam kiedyś przerabiałem ten problem i musiałem kupić bo stop nie działał z jednej strony i oczywiście palił błąd na desce. Mam jeden sterownik w zapasie na tył, mogę odsprzedać w razie co

Pozdrawiam ;)

hermann

  • Gość
Odp: Światła hamowania jaguar s type 3.0
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 21, 2012, 23:18:38 pm »
Może poprostu pojedź do servisu/elektryka samochodowego może to poprostu jakies zwykłe zwarcie na wiązce.

damian100

  • Gość
Odp: Światła hamowania jaguar s type 3.0
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 29, 2012, 21:55:00 pm »
dzięki za wszystkie podpowiedzi,
dzięki nim wiedziałem gdzie szukać, no i zaczołem szukać i znalazłem
przyczyna  było zwarcie kabelków uszkodzona izolacja w niewielkim stopniu ale była  wstawiłem kawałek nowego kabla i jest ok, wszystko zaizolowałem solidnie i światła działają jak należy.
Ale musze przyznac ze się nameczyłem z tym trochę ale jaka duma że mi się udało samemu.
pozdrawiam