Autor Wątek: zbieznosc s-type 2.7 2004  (Przeczytany 1976 razy)

Racepl

  • Gość
zbieznosc s-type 2.7 2004
« dnia: Listopad 14, 2012, 00:12:08 am »
Czy zna ktos parametry ustawienia takiego kota? Po wymianie lacznika z tylu goscie ustawili laserowo i sciaga delikatnie w prawo a bylo ok. Jakies rady koledzy?

Offline Artek123

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 821
  • ....był S-Type 3.0 V6... ....jest XJ6 seria III...
Odp: zbieznosc s-type 2.7 2004
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 14, 2012, 06:26:45 am »
Ja też jakiś czas temu wymieniałem łącznik (i jeszcze kilka innych rzeczy) i później ustawiałem właśnie laserowo u diagnosty zbieżność... skoro ściąga auto, a nie ściągało to znaczy że trzeba do panów pojechać i niech poprawią to co źle ustawili... albo zmienić zakład na taki w którym zrobią to dobrze...
Jeep Cherokee
BMW 3 GT
Jaguar XJ6 seria III

jarkrzy1

  • Gość
Odp: zbieznosc s-type 2.7 2004
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 14, 2012, 19:11:47 pm »
A co dadzą Ci same parametry?
Potrzebny jest nr VIN oraz rozmiar obręczy. Jeśli maszyna oprzyrządowanie w miarę nowe nie ma problemów.Wtedy zaczyna się zabawa. Cała strona A4 drobnym druczkiem, a zakład sprawdzający zawieszenie musi mieć nastawy , żeby mieć punkt odniesienia.
Skoro Ci ściąga, a oni twierdzą,że zbieżność jest ok to niech Ci dadzą wydruk. Tam zawarte są nastaw wyjściowe fabryczne, nastawy przed wykonaniem regulacji i ewentualne po, jeśli taka była wymagana. Także typ maszyny którą wykonało się pomiary i o ile się nie mylę data jej regulacji czy legalizacji.

Racepl

  • Gość
Odp: zbieznosc s-type 2.7 2004
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 15, 2012, 21:22:48 pm »
Vin nie sprawdzali. Wklepali s-type i ustawili jak im sprzet pokazywal. Pojade do innego zakladu i zobacze. Wydruk mam.

Racepl

  • Gość
Odp: zbieznosc s-type 2.7 2004
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 19, 2012, 21:49:22 pm »
Znalazł się gość, który pracował w Anglii przy Jagach, pomierzył zawieszenie i okazało się że to wersja sport. Wklepał dane w komputer i okazało się że mają być inne nastawy. (Dla diesla były 2 typy ustawień). Teraz wszystko jest ok. :-A