Autor Wątek: miga kontrolka silnika  (Przeczytany 3895 razy)

krzysztofk

  • Gość
miga kontrolka silnika
« dnia: Grudzień 01, 2012, 09:35:41 am »
witam wszystkich, wczoraj kupiłem s-typa 3.0 automat z 1999 roku, i już w drodze powrotnej problem,  podczas przyspieszania ( nie zawsze) zaczyna migać kilka razy kontrolka silnika i auto poszarpuje, ciągnie jakby skokami. odpuszczę chwila spokojnej jazdy i kontrolka przestaje migać. Jak jadę nawet szybko ale bez gwałtownego przyspieszania to jest ok. co jeszcze zauważyłem to na wolnych obrotach nieraz kuleje. po przyjeżdzie do domu podłaczyłem zwykły elm 327 , ale pcmscan żadnych błedów nie pokazał , może dlatego że akurat ta kontrolka nie migała (wiem że to gówniany skaner, ale taki mam), co możecie podejrzewać ???????? czy może to być któraś sonda, bo mam wydruk spalin z lutego (podczas przeglądu w UK) i jedna niby była uszkodzona , ale czy naprawione to było to nie wiem. Pozdrawiam i dzięki za wszelką pomoc.

goliat1983

  • Gość
Odp: miga kontrolka silnika
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 01, 2012, 10:41:17 am »
Sprawdz kolego jeszcze cewki zaplonowe   :-tylko

krzysztofk

  • Gość
Odp: miga kontrolka silnika
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 01, 2012, 10:55:49 am »
prosiłbym jeszcze o szczegóły jak??? to zrobić. Ostatnie 2 lata wlokłem sie cytryną diesel. a w okolicy nie ma pożadnego zakładu, dlatego większość uczę sie robić sam.

darek s

  • Gość
Odp: miga kontrolka silnika
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 01, 2012, 15:02:48 pm »
Na sto procent  masz wypadanie zapłonow  zacznij od świec jeśli to nie pomoże to cewki  ale jest problem z wykryciem ktury to cylinder musisz mieć dobry skaner

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: miga kontrolka silnika
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 01, 2012, 16:09:01 pm »
Jest wielkie prawdopodobieństwo że uszkodzone są wariatory faz rozrządu lub ich zawory.

W elm w zakładce parametrów bieżących można podejrzeć pracę wszystkich 4 sond w ajv6 3l bez problemu.


Weź drugą osobę do auta niech prowadzi powtórz sytuacje kiedy się błąd pojawia (ciśnij buta) i niech kierowca nie puszcza gazu a ty w tym momencie (gdy mruga check) odczytaj błędy elm-em.
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.

rodger

  • Gość
Odp: miga kontrolka silnika
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 05, 2012, 10:37:28 am »
I jeszcze możesz mieć nieszczelność w układzie dolotowym. Za kolektorem dolotowym wychodzi rurka odpowietrzająca, jest tam łącznik gumowy i kolanko gumowe, które bywają dziurawe. Jak łapie lewe powietrze to na wolnych obrotach kuleje.

krzysztofk

  • Gość
Odp: miga kontrolka silnika
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 10, 2012, 19:35:13 pm »
zrobię jak piszecie, zacznę od swiec. dzisiaj kupiłem w servisie (w anglii) świece i chciałem od razu uszczelki pod kolektor dolotowy, a facet w serwisie powiedział , że nie maja dają starą uszczelkę i silikon (jakiś tam rodzaj gadał , ale nie pamiętam). teraz patrzałem na swój silnik , i też wygląda mi jakby wystawał silikon (40tyś mil temu były zmieniane świece w całkowicie innym serwisie jaguara Czy to możliwe, że to będzie trzymać i szczelnie?czy to kolejny angielski "super mechanior"

i jeszcze jedno pytanie czy cewki odrazu też zmieniać? czy spróbować na początek same świece?
kupiłem odrazu olej i filtry oleju ,paliwa, powietrza to zmieniam razem.

Offline filar12

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 887
  • http://lpg-lodz.pl/
Odp: miga kontrolka silnika
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 10, 2012, 22:42:15 pm »
Zmień 3 cewki pod kolektorem aby go nie zdejmować jakby co...
http://lpg-lodz.pl/

KIEDYŚ był S-type 1999r 3.0 V6 "sreberko" napędzane LPG ;-) następnie X350 4.2l +LPG oczywiście ;-), S-type 2002r Fl 3.0L LPG, X350 3.0L LPG ;-),teraźniejszość X358LWB 4,2 LPG.

krzysztofk

  • Gość
Odp: miga kontrolka silnika
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 14, 2012, 21:54:38 pm »
sprawa chyba rozwiązana, zmienione wszystkie cewki, świece i juz nie faluje i nie miga kontrolka.