Autor Wątek: dmuchawa nawiewu x308  (Przeczytany 2472 razy)

tcic

  • Gość
dmuchawa nawiewu x308
« dnia: Lipiec 02, 2013, 00:12:25 am »
Witam,
Trudno nazwać to awarią, ale dmuchawa pracuje dość głośno (tak jakby łopatki uderzały o jakoś liść lub inny przedmiot).  "Warkot" jest proporcjonalny do szybkości nawiewu, na wszystkich prędkościach.
Z tego co czytałem są tu 2 wentylatory. Myślę, że to LEWY, ale na 100% pewności nie mam.
Jak wydobyć LEWY wentylator (od strony kierowcy)?
Czy temat jest skomplikowany? chciałbym go wyjąć, przeczyścić. sprawdzić czystość obudowy.....

Będę wdzięczny za wskazówki.

Tomek

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: dmuchawa nawiewu x308
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 02, 2013, 00:29:29 am »
latwo nie bedzie. do prawego sie dostaniesz po wymontowania schowka, trzeba w calosci wymontowac obudowy.

po lewiej jest gorzej bo wiadomo tam cala deska, trzeba wymontowac elementy maskowych pod deska.


tcic

  • Gość
Odp: dmuchawa nawiewu x308
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 02, 2013, 15:18:54 pm »
Fakt, to widać, że nie jest to taka banalna sprawa.

Napisałem posta, bo czasem trafiają się jakieś filmy instruktażowe...
Słyszłem opinię, że do LEWEGO można dostać się rozpinając kolumnę kierowniczą.
Ale wolę nie eksperymentować. Liczę, że ktoś to już robił i znalazł np. jakiś filmik instruktażowy...

Na pewno ktoś a użytkowników JAG-a wymieniał własnoręcznie wentylator (jeden lub oba).

Offline RedOctober

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.371
Odp: dmuchawa nawiewu x308
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 07, 2013, 22:08:36 pm »
Jest trochę rozbierania. Najlepsze dojście do niego jest po wyjęciu kolumny. Choć ponoć można to zrobić bez jej wyciągania.
Jaguar XJS 5,3 V12 1987
Jaguar XJ6 4,0 Sport 1996
Jaguar XE-S 3,0 V6 2015.

tcic

  • Gość
Odp: dmuchawa nawiewu x308
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 09, 2013, 09:30:00 am »
Sprawdziłem jeszcze raz, wypinając wtyczki od dmuchaw. Po odłączeniu prawego wentylatora (strona pasażera) - buczenie ucichło. Więc muszę dostać się do prawej dmuchawy (lub kanału - bo może tam coś poprostu wpadło) To chyba będzie nieco łatwiejsze zadanie....

tcic

  • Gość
Odp: dmuchawa nawiewu x308
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 25, 2013, 13:28:14 pm »
Koledzy, czy może mi ktoś bardziej "łopatologicznie" opisać procedurę wyjęcia prawej dmuchawy/wentylatora w XJ8 1999 r?

Po wyjęciu schowka temat nie wygląda dla mnie prosto i zachęcająco  :-[

Nie chciałbym narobić bałaganu i rozebrać pół auta.

Będę wdzięczny, bo wkurza mnie to buczenie a w tak delikatnych kwestiach jak demontaż elementów deski czy plastików nie mam zaufania do mechaników. Zawsze coś im się ułamie, lub zapomną założyć spinki.... a potem trzeszczenia na nierównościach....

tcic

  • Gość
Odp: dmuchawa nawiewu x308
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 11, 2013, 23:29:09 pm »
I nic?
zadnej pomocy?
Nikt nie wymontowywał dmuchawy po stronie pasażera? Wyjąłem schowek, a tam .... gąszcz.
Może ktoś to już robił????? PLS...