Autor Wątek: układ kierowniczy xj 4.0 Daimler 91r.  (Przeczytany 2374 razy)

Offline marekkrosno

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 57
układ kierowniczy xj 4.0 Daimler 91r.
« dnia: Październik 04, 2012, 16:43:20 pm »
Panowie , autko "pływa." po drodze , ale w zawieszeniu nie ma wcale żadnego luzu ani przód ani tył dobre amortyzatory , tylko zauważyłem na maglownicy w miejscu gdzie jest przykręcona w dwóch miejscach na jej końcach występują takie szczeliny gdzie widać że się jakby przemieszczała w prawo i lewo ok. 05 mm myślę że to jest przyczyna
? ale to tylko moje przypuszczenia , mam zatem pytanie jak skasować te szczeliny na uchwytach których jest przykręcona maglownica ? proszę o pomoc .
marekkrosno xj81 6.0l v12 Daimler .94r. xj 40, 4.0l Daimler .91r.

Offline Jaguar XJ6

  • Moderator "Kotek miesiąca"
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 996
  • Niedrzwica Duża/Lublin
Odp: układ kierowniczy xj 4.0 Daimler 91r.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 27, 2012, 15:41:05 pm »
Mój XJ6 również po zakupie pływał po drodze , i jak pojechałem do mechanik to po dokładnym obejrzeniu samochodu od dołu okazało sie , że tuleje sie skończyły z tyłu . Radziłbym dostac sie pod samochód i zobaczyc jakie masz luzy na tylnym wachaczu i ewentualnie w przednich wachaczach . Amortyzatory nie bedą znoczaco wpływały na ,, pływanie '' samochodu , a jedynie na komfort jazdy ( wiem bo u mnie po zakupie wszystkie sie tłukły jak jasna cholera  ;D ) . Jesli faktycznie okaże sie sie że to tulko tuleje to mały wydatek będzie , rzedu 400 zł za tylne 4 tuleje . Życze powodzenia i szybkiego rozwiazania problemu .  :-tylko
Jaguar XJ6 1994r. 3.2L był
Jaguar X350 Super V8 4.2L jest

 


E-mail do konkursu ,, Kotek Miesiąca '' (  konkurs@jaguarclubpoland.net )

Offline marekkrosno

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 57
Odp: układ kierowniczy xj 4.0 Daimler 91r.
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 28, 2012, 12:43:45 pm »
Dziękuję bardzo za odp. choć już myślałem że mi nikt nie odpowie  :-[ pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje.
marekkrosno xj81 6.0l v12 Daimler .94r. xj 40, 4.0l Daimler .91r.