Autor Wątek: x type czujnik temperatury  (Przeczytany 15007 razy)

Godan

  • Gość
Odp: x type czujnik temperatury
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 07, 2009, 18:51:10 pm »
Pod dużym ekranem nawigacji jest podłużne okienko pokazujące temperaturę w wozie- mam pytanie: a jak ustawić lub aktywować czujnik temperatury zewnętrznej, bo wydaje mi się że po odłączeniu akumulatora i ponownym ustawieniu kodu pokazuje mi się X coś tam ,coś tam a nie temperatura zewnętrzna. Jak możecie mi pomóc to z góry dzięki.

oskioski

  • Gość
Odp: x type czujnik temperatury
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 08, 2009, 18:36:15 pm »
w moim wypadku pod dużym monitorem pokazuje się temperatura zewnętrzna i wewnętrzna (na jaką ustawiłem klime) , ale tylko w momencie odpalenia klimatyzacji . po wyłączeniu klimy mały wyświetlacz po prostu gaśnie

adam74

  • Gość
Odp: x type czujnik temperatury
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 08, 2009, 22:05:00 pm »
to x - costam sugeruje uszkodzenie czujnika temperatury...

Godan

  • Gość
Odp: x type czujnik temperatury
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 10, 2009, 22:23:20 pm »
Miałem wymieniane sprzęgło może wtedy coś rozłączyli. Dzięki za radę - sprawdzę

Godan

  • Gość
Odp: x type czujnik temperatury
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 15, 2009, 18:45:47 pm »
już się wyjaśniło: np.  7 EXT wskazuje jaka to temperatura na zewnątrz ( w tym wypadku 7 stopni powyżej zera) :)

kummpel

  • Gość
Odp: x type czujnik temperatury
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 16, 2009, 13:43:24 pm »
kolejna tajemnica rozwiązana !

trix

  • Gość
Odp: x type czujnik temperatury
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 30, 2009, 09:05:43 am »
Właśnie wczoraj wymieniłem ten nieszczęsny czujnik. W salonie w Poznaniu czujnik kosztuje 40 zł (jest to produkt Forda). Wymiana też nie jest kłopotliwa - nie trzeba demontować całego zderzaka - wystarczy się dostać od strony grilla w zderzaku, tylko trzeba uważać na zaczepy - są dwa z góry i z dołu tego czujnika. Po wymianie jest już teraz ok. Temperatura wskazuje prawidłowo i przestały parować szyby w czasie jazdy w deszczu.

Offline MrKardashian89

  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: x type czujnik temperatury
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 01, 2016, 10:27:05 am »
Macie mozliwosc zrobienia jakiejs fotki tego czujnika ( tak aby dokladnie pokazac gdzie sie znajduje )? U mnie temp. zawisla na wartosci 53° z gory dziekuje.
Damian'O

kurak22

  • Gość
Odp: x type czujnik temperatury
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 20, 2016, 12:10:50 pm »
Co jest uszkodzone? po odpaleniu pokazuje dobrze/ rozsądnie, ale po przejechaniu pokazuje wartości rzędu 30+

Offline CapaBB

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 213
Odp: x type czujnik temperatury
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 21, 2016, 21:48:40 pm »
Ja kupiłem xksa z malowanym zderzakiem i prawdopodobnie blacharz przy zdejmowaniu zderzaka przypiął czujnik do podłużnicy (za chłodnicą) zamiast odłączyć a po montażu zapomniał przełożyć go z powrotem. Jak wyjeżdżałem rano to temp była ok ale po przejechaniu zaczęła rosnąć razem z temp chłodnicy, w lecie nawet do 53, a w zimie co najmniej 10 stopni wyżej niż rzeczywista. Przełożyłem go z powrotem i wszystko gra.
X-Type Estate 2.0D
Bielsko - Biała