Dział Techniczny > XJ-40, XJ-81 (1986-1994)

Rozmiar głośników w XJ40

<< < (3/4) > >>

tomek1212:
Rozmiar głośnika to jedno, ale jego sposób montażu to drugie.
Wg mnie znaczną poprawę dałoby przymocowanie głośników nie od boczku drzwiowego (tapicerki), tylko do drzwi, za pomocą jakiegoś dystansu.

suchorz:
Wiadomo, że mocowanie i wygłuszenie jest wazne, ale z głosnika 10cm nie ma nawet przyzwoitego dźwięku. dzisiaj sprawdzałem w sklepie głośniki 10cm Alpine, Hertz i tragedia, ale już 13cm Hertze grały jakoś przyzwoicie.
Postaram się włożyć w drzwi głośniki 13cm, dystanse i trochę wygłuszeń.

Pod kanapę chce dać midbasy i wzmacniacz, co powinno trochę poprawić jakość i w bagażniku chyba zagości jakiś głośnik basowy. Bagażnik jest duży, LPG nie ma, więc jest miejsce.

suchorz:
Zamontowałem już nowe głośniki z przodu i z tyłu.
Przednie to DLS K4 z tweeterami, które będą zamontowane na desce


tył Helix Esprit.


a tu widac różnicę między głośnikami fabrycznymi a tymi nowymi:


Pod kanapą zamontowałem woofery Peing.

Dźwięk jet dużo lepszy, choć to jeszcze za mało.

Kolejna etap to montaż wzmacniacza 4 kanałowego i aktywnego subwoofera pot tylną kanapą.
Dodatkowo powygłuszam matami drzwi.
Wszystko będzie tak zamontowane, żeby nic nie było widać.

grochu27350:
Hejka. Ja w mojej 40-stce mam oryginalnego kaseciaka i oryginalne głośniki , wiadomo pasmo przenoszenia ma wiele do życzenia, ale brzmienie jak radia tak i starych kaset z dobrą muzą upaja podczas jazdy. Wydobywający się basowy dźwięk z pod kanapy wypełnia całość i daje naprawdę dobry efekt. Ja tylko zmieniłem głośniki spod kanapy bo były już poszarpane na głośniki o tej samej mocy i rozmiarze ale o większym paśmie przenoszenia i to dało niesamowity efekt głębi basu.  :-clap

suchorz:
Nie miałem oryginalnego radia, wiec nie mam porównania jak było fabrycznie.

Jak dla mnie dźwięk był nie do przyjęcia, mimo że głośniki były w pełni sprawne.
Lubię czysty i soczysty dźwięk.
Obecnie miałem tylko jedno auto w którym nie musiałem zmianiać audio, a mianowicie Chrysler Voyager z systemem Acustic10

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej