Autor Wątek: prawidłowa temperatura silnika?  (Przeczytany 3355 razy)

MrDaimler

  • Gość
prawidłowa temperatura silnika?
« dnia: Październik 21, 2012, 11:04:58 am »
czy wskazówka od temperatury silnika powinna stac idealnie w pionie jak np w bmw? bo u mnie zawsze jest troche ponizej...

slavek

  • Gość
Odp: prawidłowa temperatura silnika?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 21, 2012, 12:40:19 pm »
U mnie jest na kresce, ale zależy jaki masz termostat... Bo z tego co zauważyłem są dwa rodzaje i w tedy może być troszkę niżej.

tomek1212

  • Gość
Odp: prawidłowa temperatura silnika?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 21, 2012, 19:36:56 pm »
U mnie zawsze po nagrzaniu stoi idealnie w pionie, jednak jak miałem stary termostat to różnie z tym było.

MrDaimler

  • Gość
Odp: prawidłowa temperatura silnika?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 21, 2012, 21:24:04 pm »
to musze ten termostat wymienic czy zostawic??

slavek

  • Gość
Odp: prawidłowa temperatura silnika?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 22, 2012, 09:02:02 am »
no zależy ile niżej jest wskazówka... jeśli jest to odchylenie delikatne to nie ma potrzeby bo masz po prostu termostat o niższej temp. otwarcia i tyle. Nie ma to wpływu na nic w tedy... ale jeśli Ci goni że raz tak raz tak no to w tedy musisz wymienić. Dodaj foto

Offline MATriX335

  • Zboczeniec Klubowy
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 859
Odp: prawidłowa temperatura silnika?
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 23, 2012, 13:57:04 pm »
Połowa skali na wskaźniku to 90 stopni a termostat powinien się otwierać na 88.
XJ40 1988 3.6l
S-Type 2000 3.0l

KinceK

  • Gość
Odp: prawidłowa temperatura silnika?
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 23, 2012, 17:05:11 pm »
Tak powinna być w pionie, po pierwsze sprawdź termostat, najprościej wrzucić do szklanki z wrzątkiem, jeżeli się ruszy to powinno być ok - termostaty mają raczej tendencję do zapiekania się na stałe. Po drugie może być to złe działanie visko, najłatwiej to usłyszeć poprawne działanie. Przy nagrzanym silniku z wiatraka powinna lecieć mała wichura, jeżeli sprzęgło wiskotyczne się nie zasprzęga to będzie chodziło bezwładnie. W BMW regenerowałem visko za pomocą oleju dostępnego w Toyocie.
http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=109481&hilit=regeneracja+wisko

Raczej bym tym autem nie jeździł do czasu, aż się uporasz z problemami, bo może się skończyć przepaloną uszczelką pod głowicą lub w ekstremalnych przypadkach pęknięciem głowicy.

Pozdro.

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.007
Odp: prawidłowa temperatura silnika?
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 26, 2012, 23:14:18 pm »
Czy ktos moze wie czy da sie znalezc termostat z wieksza temp otwarcia do 40? Przydalby sie taki powyzej 90C bo juz na trzecim 88C jestem i sa fatalne. Dlugo sie auto rozgrzewa i przy duzych predkosciach po kilku km temp nawet spada nizej.

tomek1212

  • Gość
Odp: prawidłowa temperatura silnika?
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 27, 2012, 01:37:11 am »
Ja kupowałem termostat z jakiegos mercedesa, nowy około 30zł. Chyba też był na 87stopni, ale temperature trzyma idealnie w połowie, nawet przy dużych prędkościach.
Jeśli chcesz mogę poszukać jego dokładne oznaczenie.

Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.007
Odp: prawidłowa temperatura silnika?
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 27, 2012, 01:44:21 am »
Poki co mialem dwa OEM i oryginalny od Jaguara EBC chyba 3621 z tego co pamietam. Tylko oryginalny ktory siedzial w aucie, trzyma dobrze temp, ale dlugo sie rozgrzewa bo i ma juz swoje lata. Przydalby sie jakis z wyzsza temp, szczegolnie ze za chwile zima i mrozy. Przeginka jechac w takiej temp 15 minut zeby temp silnika sie w ogole podniosla jakkolwiek. Spalanie tez dostaje po dupie przez to.

MrDaimler

  • Gość
Odp: prawidłowa temperatura silnika?
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 28, 2012, 09:17:43 am »
ale ta wskazówka jest u mnie ponizej pionu ja wiem... o jakas grubosc zapalki. naprawde moze to uszczelke wywalic?

suchorz

  • Gość
Odp: prawidłowa temperatura silnika?
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 28, 2012, 09:37:24 am »
Bez przesady, jak będzie trochę poniżej 90 to nic się nie stanie, nie uszkodzi uszczelki, ani głowicy.


Offline katar83

  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 1.007
Odp: prawidłowa temperatura silnika?
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 28, 2012, 19:16:02 pm »
Nic sie nie stanie na pewno. Zeby sie cokolwiek stalo musialbys jezdzic bez plynu w ogole przez dobre kilkadziesiat kilometrow.
Jesli chodzi o tempereature to nie sposob przegrzac te auto w normalnych warunkach. Odwrotnie wrecz, ciezko je w ogole dogrzac.