Autor Wątek: Jakie są silniki w Jaguarach? Kto produkuje?  (Przeczytany 10120 razy)

Offline lucas.lp

  • Forumowicz Executive
  • ***
  • Wiadomości: 169
Jakie są silniki w Jaguarach? Kto produkuje?
« dnia: Wrzesień 27, 2012, 19:25:17 pm »
Od kiedy mam Jaga od razu poznałem ze te auto ma charakter i zyje wszystkim co łączy sie z Jaguar. Posiadam X-Type(niebawem wrzuce do galerii) jest błękitny, wydaje sie nizszy, szerszy, 2ego takiego nie wiedzialem. 2,5V6196KM. Moze niektóry człowiek posmieje sie i powie mondeo, ale ja czuje moc Jaguar. Więc Panowie chcę poznać jaki ma silnik?? Co w nim drzemie. Wiem ze AWD(moj mechanik chwali go za przyczepnosc).. Co mozecie powiedziec wlascicieli X-Type??

Sebastian X

  • Gość
Odp: Jakie są silniki w Jaguarach? Kto produkuje?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 27, 2012, 20:05:12 pm »
W twoim aucie jest silnik Jaguar AJ-V6, wywodzi się on od sześciocylindrowej widlastej szóstki z Forda Mondeo, Duratec25 V6, jednostka która była wśród najlepszych silników swiata w latach 1995 i 96 (Ward's 10 Best Engines). Ten silnik, mający w Mondeo 170 koni, w Jagu dysponuje mocą 196 KM. Zmieniono mu nieco charakterystykę, podwyższając moment obrotowy z 220 do 241 Nm, a także zmuszając go do wytężonej pracy z niższego zakresu obrotów. Silnik byl produkowany w zakładach Forda w Cleveland.



http://en.wikipedia.org/wiki/Ford_Duratec_engine

ron.novy

  • Gość
Odp: Jakie są silniki w Jaguarach? Kto produkuje?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 29, 2012, 13:08:45 pm »
Jesli moge zapytac a silnik v6 3.0 gdzie jest produkowany i czy to jest powiekszona konstrukcja 2.5 forda?

BlackV6

  • Gość
Odp: Jakie są silniki w Jaguarach? Kto produkuje?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 29, 2012, 14:59:03 pm »
3.0 był montowany w ST220 , po modyfikacjach inżynierów z Jaga i po usunięciu wad konstrukcyjnych z modelu St200 trafil do jaga  ;D

skokam

  • Gość
Odp: Jakie są silniki w Jaguarach? Kto produkuje?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 19, 2012, 21:13:12 pm »
A wie ktoś coś o silniku 2.1 V6 ? Wydaje się ciekawą propozycją dla osób o stonowanym sposobie jazdy.

BlackV6

  • Gość
Odp: Jakie są silniki w Jaguarach? Kto produkuje?
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 20, 2012, 10:53:03 am »
miałem przyjemność przy poszukiwaniach swojego jeździć 2.1 jak dla mnie za słaby i za dużo pali .spalania porównywalne z 2.5 .