Autor Wątek: Dobry sprzęt audio zamiast fabrycznego.  (Przeczytany 4515 razy)

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Dobry sprzęt audio zamiast fabrycznego.
« dnia: Październik 15, 2012, 20:09:31 pm »
Temat nasynął mi się po przeczytaniu wątku jak podłączyć mp3 zamiast zmieniarki.
Ja mam zwykły radioodtwarzacz CD (1szt), z przodu wysokotonówki i szerokopasmowe głosniki 2x2pary a z tyłu jakieś szerokopasmowe chyba 16-tki na oko. I szczerze mówiąc to dźwięk jest kiepski. Chciałbym aby ktokolwiek zna jakąs dobrą konfigurację, a najlepiej z linkami do konkretnych opisów, fotek, testów itp. udzielał się tutaj. Z chęcią zainstalowałbym sobie zamiast fabrycznego jakiś normalny (na 1-DIN lub nawet podwójny) sprzęt. Fajnie byoby gdyby posiadał zielone podswietlenie, aby zgadzało soę z fabrycznym, do tego jakies głosniki (najlepiej aby pasowały w fabryczne wneki) ewentualnie jakiś woofer w skrzyni do bagażnika. Szczególnie ważnym kryterium jest wkomponowanie jednostki sterującej w konsolę, aby nie wyglądało jak "nasrał i uciekł"...
Dziękuję za wszystkie wskazówki
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Dobry sprzęt audio zamiast fabrycznego.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 17, 2012, 01:42:07 am »
Widzę, że nie ma zainteresowania tematem. Zamieszczam link, ale nie do końca mi się to podoba. Moim zdaniem sprzet wygląda zbyt ekstrawagancko i te wszystkie wyswietlacze są niepotrzebne moim zdaniem.
http://www.mycaraudio.net/sound_quality/100_jaguar_x-type_2002.html?set_lang=pl
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

BlackV6

  • Gość
Odp: Dobry sprzęt audio zamiast fabrycznego.
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 17, 2012, 09:04:45 am »
Zadek07 ma podobnie zrobione , ale bez tego "szału" w bagażniku ;)

Offline Skiciu

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 574
Odp: Dobry sprzęt audio zamiast fabrycznego.
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 17, 2012, 09:12:04 am »
Widzę, że nie ma zainteresowania tematem. Zamieszczam link, ale nie do końca mi się to podoba. Moim zdaniem sprzet wygląda zbyt ekstrawagancko i te wszystkie wyswietlacze są niepotrzebne moim zdaniem.
http://www.mycaraudio.net/sound_quality/100_jaguar_x-type_2002.html?set_lang=pl

Rozumiem, że komuś podstawowe audio w X`ie nie wystarcza i chce ulepszyć jakość dźwięku ale jak dla mnie to delikatna przesada :)
XE Portfolio 25d AWD 18'
X308 4.0 Sovereign 00'
X-Type 2.0d 07'
-----------------------
Why drive any other car when you can drive a Jaguar?

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
Odp: Dobry sprzęt audio zamiast fabrycznego.
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 17, 2012, 13:13:29 pm »
Dobrze to ująłeś Black z tym bagażnikiem. Nie podoba mi się ta zabudowa, te ekrany w zagłówkach, sposób w jaki zrobione są wysokotonowce z przodu... ogólnie to za dużo krzykliwe to jest wszystko i nie pasuje do charakteru Jaguara.
Najchętniej to głośniki dałbym w drzwiach w fabryczne wnęki i najwyżej wytłumił dobrze drzwi matami i ulokowsał tam zwrotice, oprócz tego dałbym jakąś dobrą jednostkę sterującą, ale najchętniej mającą zielone podświetlenie i nie rzucającą się w oczy żadną krzykliwą stylistyką, a do tego jakiś wzmacniacz zabudowany w takim miejscu, aby nie rzucał się w oczy i nie utrudniał funkcjonalności jak równiesz skrzynia basowa do bagaznika tak aby mozna było w razie pilnej potrzeby ją odłączyć.
Widział ktoś w necie jakąś instaalację, która spełnia te kryteria???
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black

Offline all bundy

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 64
Odp: Dobry sprzęt audio zamiast fabrycznego.
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 19, 2012, 18:55:46 pm »
Chyba moja instalacja spełni Twoje oczekiwania.Wymieniłem CAŁY system car audio.System fabryczny (przynajmniej mój)był żałosny.Tego czarnego Jaguara z linku który wkleiłeś spotkałem na targach car-audio w Lublinie.Właścicielami są dwaj bracia z Litwy i trochę podpatrzyłem rązwiązań technicznych.Nie mam monopolu na całą wiedzę w tej dziedzinie ale może komuś się przyda moje doświadczenie.

1 Wygłuszenie drzwi przednich matami Dynamat extreme 6 szt (500 zł)
2 Dorobione dystanse mdf ,zamontowane woofery morel dotech ovation 6 (800 zł)
3.Wymiana kabli głośnikowych na Dietz 2,5 mm woffer+DLS 1,5mm tweeter( 150 zł)
4.Kabel zasilający 20 mm miedz beztlenowa TEC 5 mb (100zł.)
5.Kable RCA DLS dual balance+TEC 2x 5mb (300 zł)
6.Wzmacnacz STEG 4 x 105 W (1500zł)
7.Skrzynia z wełną + głośnik RE audio SR-10D2 (800zł)
8.Kondensator,rozdzielacz,bezpieczniki ,nowe słupki przy szybie (500zł)
9.Ramka przejściowa na 2DIN (80 zł)
10.Interfejs (kierownica multi z jednostką Pioneera) (250 zł)
11.Mikrofony do telefonu i CB radia 2 szt (90 zł)
12.Jednostka centralna Pioneer 900 bt  ,GPS,Internet (1800 zł)

dodano

Pioneer czyta wszystkie formaty  z dvd włącznie oczywiście w schowku końcówka do USB ,slot na kartę sd ,nawigacja  Navtec,Automapa ,kamera cofania,INTERNET,telefon ,zachowane( poprzez interfejs) sterowanie z kierownicy wielofunkcyjnej.

dodano

Zabudowa bagażnika .Dorobiona na wymiar ok.11 l. skrzynia basowa ze zwiększoną pojemnością pozorną z wełny owczej.Podczas prób zamontowałem ok 10 różnych głośników basowych i RE audio wg mnie jest najlepszy,Wzmaczniacz Steg .....trzeba posłuchać.Kondensatod 1,5 F.Na zdjęciu brak zaślepki na kable ale już kupione.Po zmontowaniu całości system  kalibrowałem poprzez znajomego akustyka w Radiu Lublin.Strojenie było proste gość ustawił wszystko w pozycji NEUTRAL,troche mnie wkurzył ale teraz do to rozumiem.

dodano

CB radio wenus ukryte pod kierownicą .To jest model gdzie sterowanie ,głośnik i wyświetlacz są w gruszce.Montaż banalnie prosty.Przy sterowaniu szyberdachem sa ok 1 cm otwory i tam zamontowałem mikrofon do telefonu z lewej strony a z prawej do CB radia,naciskając na kierownicy klawisz tel .mamy aktywne CB radio.Telefon odbieram tylko z Pioneera.Mikrofony niby Pioneera ale są marnej jakości ,pójdą do wymiany.
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2012, 06:24:00 am wysłana przez Choina »

Offline kogutki

  • JCPF Club Member
  • Forumowicz Daimler
  • *****
  • Wiadomości: 9.005
  • free milk for free cats
Odp: Dobry sprzęt audio zamiast fabrycznego.
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 19, 2012, 19:46:58 pm »
bardzo ciekawa relacja, ale nie po to zablokowalismy mozliwosci dodania zalaczniku .jpg zebyscie
zmienili to w pdf ;D zdjecie zgramy na wewnetrzy serwer (photobucket, tinypic itp) i wyswietlamy
z pomoca funkcji .

Offline all bundy

  • Starszy Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 64
Odp: Dobry sprzęt audio zamiast fabrycznego.
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 20, 2012, 20:44:17 pm »
Zobaczcie przykładowe zdjęcia ,szczególnie nową maskownicę na głośnik basowy.


 http://tinypic.pl/81y9xq76e6ji

Offline bodi

  • Forumowicz Sovereign
  • ****
  • Wiadomości: 605
audio
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 25, 2012, 22:12:07 pm »
kiedyś juz zacząłem podobny wątek, ale teraz trochę zmieniłem podejście...
chodzi mi o fabryczne nagłosnienie, które moim zdaniem jest kiepskiej jakości i chciałbym je jakoś zmodyfikowac tanim kosztem
pierwszy pomysł jest taki, aby wymienic same głośniki
Ja mam radio z pojedynczym CD, w przednich drzwiach głosniki szerokozakresowe plus wysokotonowe przy klamce do otwierania drzwi

Myslałem, aby wymienić to na zestawy Alpine za ok. 350PLN składajace sie z dwóch głośników 17cm, dwu wysokotonówek (nie wiem jaki rozmiar, ale pewnie gdzieś to znnajdę i pary zwrotnic
Wie ktoś jaki dokładnie głosniki siedzą w takim naglosnieniu jak ja mam u siebie w Jagu (16,5cm+2,5cm)? A jakie jest mocowanie tych 17-tek? na 3 czy na 4 sruby?

Do tyłu dałbym również jakieś 17-tki Alpine szerokozekresowe.
Fajnie byłoby podłączyć jeszcze jakoś subwoofer i wzmacniacz, ale bez wymiany radyjka to sie chyba nie da tego zrobić.
2004 X-Type V6 3.0 AWD Automatic Black on black