Autor Wątek: Olej między głowicami  (Przeczytany 2537 razy)

Marlon

  • Gość
Olej między głowicami
« dnia: Październik 08, 2012, 19:03:10 pm »
Siemanko , szukałem na forum , ale nic podobnego nie znalazłem. Problem wygląda tak : jak kupiłem kota (x-type 2.5 sport 2002 )to znalazłem mały wyciek , jak się wtedy wydawało z pod miski silnika , po jakimś czasie zauważyłem olej na górnej obudowie skrzyni biegów (manual ) i myślałem , że to inny problem (np.niedrożne odpowietrzenie etc.). Okazało się inaczej-sprawdziłem poziom w skrzyni-OK , w silniku-lipa - - ZBLADŁEM , ale  , że param się mechaniką zawodowo bladość mi przeszła i zacząłem węszyć . Rozkręciłem plastiki z góry i dojrzałem olej silnikowy między głowicami w dość dużej ilości. Oglądałem pokrywy zaworowe - lekko zapocone - więc to nie to. I tu pytanie do Was kociarze , czy ktoś miał podobny problem ? Dodam , że na co dzień mam do czynienia z silnikami V6,V8 ,ale trochę innej konstrukcji , bo niestety z USA. Proszę o pomoc , bo jak rozdłubię silnik to nie będę miał jak do roboty dojechać . Z góry dzięki

BlackV6

  • Gość
Odp: Olej między głowicami
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 08, 2012, 22:43:04 pm »
hmm sprawdź uszczelkę pokrywy zaworów ,napisałeś że są lekko zapocone ,może tamtędy wycieka podczas jazdy.

Marlon

  • Gość
Odp: Olej między głowicami
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 09, 2012, 20:17:36 pm »
Sprawdzałem , są tylko zapocone i to lekko , a na dole pływa

radek-jaguar

  • Gość
Odp: Olej między głowicami
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 09, 2012, 20:36:52 pm »
Dziura w głowicy? Na pewno uszczelkę pokrywy zaworów, nie ma innych możliwości.

Dodam , że na co dzień mam do czynienia z silnikami V6,V8 ,ale trochę innej konstrukcji , bo niestety z USA.

Twój silnik jest z USA ;D

Marlon

  • Gość
Odp: Olej między głowicami
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 09, 2012, 21:50:26 pm »
Heh może i z USA , ale ja dłubię w Chryslerze Jeepie i Dodgach , więc ten mam nie ogarnięty . Liczyłem na jakąś zaślepkę od rozrządu itp. Jak nie obczaje innych możliwości to rozpruwam górę. Pozdrawiam